Hastane müjdesi

Hastane müjdesi

İzmir’deki Bayraklı Entegre Sağlık Kampusu’na ek olarak Buca’ya ikinci bir şehir hastanesi yapılacak. İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, “İzmir, hastaneler tamamlanınca sağlıkta altın çağını yaşayacak” dedi

  • Egeli Sabah
  • Cuma 29.07.2017
İzmir'de yaklaşık 3 milyar liraya mal olacak Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'ne ilave olarak Buca ilçesine bin 500 yataklı ikinci şehir hastanesi yapılacak. İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, İzmir'in en büyük sağlık yatırımı olan Bayraklı Entegre Sağlık Kampusu'nda çalışmaların devam ettiğini söyledi. Yerleşkenin bölge hastanesi konumunda olacağını dile getiren Salnur, "İzmir'e sağlık turizmi alanında da çok büyük katkısı olacak. Yaklaşık 3 milyar liraya mal olacak projede, zeminden kaynaklanan sorunlar nedeniyle biraz gecikme oldu. Şu anda buradaki çalışmalar hızlandı. Bir ay içerisinde artık burada yavaş yavaş binaların yükselmeye başladığını göreceğiz. İnşallah 3 yıl içerisinde 2 bin 60 yataklı kampus hastanesine kavuşmuş olacağız. Kentin güneyinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi her gün on binlerce kişiye hizmet veriyor. Kampus hastanelerin tamamlanmasıyla sağlık hizmetinin kalitesi de artacak. İzmir, Buca ve Bayraklı'daki kampüs hastanesinin tamamlanmasıyla sağlıkta altın çağını yaşayacak ayrıca bu şehir hastanelerinin devreye alınmasıyla yatak sayımız 10 bine çıkacak. Bunun dışında depreme dayanıksız mevcut hastaneler güçlendiriliyor. Sağlık Bakanlığı, beş yıldızlı otel konforunda sağlık hizmeti vermeyi hedefliyor" dedi.

BİN 500 YATAKLI OLACAK
Salnur ayrıca, hastanenin günlük ortalama 71 bin kişiyi ağırlayacağını ayrıca 5 bin kişiye de iş imkanı sağlanacağını, kentin güneyine ikinci bir şehir hastanesi yapılacağını anımsattı, Buca ilçesi Tınaztepe bölgesine planlanan hastanenin bin 500 yataklı olacağını vurguladı. Bunun yanında, Bornova Devlet Hastanesi'nin hizmete açıldığını, önümüzdeki günlerde Torbalı ve Ödemiş Devlet Hastaneleri'nin de hizmet vermeye başlayacağını, Aliağa'ya ise yeni hastanenin yapılması için planlama çalışmalarının yapıldığı sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN