Dernek adı altında kumar oynatmışlar

Dernek adı altında kumar oynatmışlar

İzmir polisi, kumar oynatıldığı tespit edilen derneklere baskınlar düzenledi. Son 1 buçuk yılda 271 derneğe baskın yapıldı. Dernekler İl Müdürlüğü tarafından ruhsatları iptal edilen lokaller kapatıldı

  • Egeli Sabah
  • Pazar 30.07.2017
İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekipleri düzenlediği sayısız operasyonla kumar oynatanlara 2016 ve 2017'inin ilk 7 ayında nefes aldırmadı. Ahlak polisi 2016'da 207, 2017'inin ilk 7 ayında 64 dernekte kumar oynatıldığını tespit etti. Toplam 271 derneğe "kumar oynanması için yer ve imkan sağlama" suçundan adli işlem yapıldı. Mühürlenen derneklerin ruhsatları da iptal edildi. Dernekler İl Müdürlüğü, kumar oynatılan 271 derneği kapatarak faaliyetlerine son verdi.

İSİMLER GÜLDÜRDÜ
Kapatılan dernekler arasında, Gaziemir Yeşil Alanları Sevenler ve İletişim Derneği, Sınırlı Sorumlu Ege Sosyal Yardımlaşma Katılım ve İşletme Kooperatifi, Yeşilyurt Kafes Kuşları Yetiştirme Derneği, Konak Doğa Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneği, Altın Kalpler Eğitim Sevenler Derneği, İzmir Karabağlar Bölgesi Satranç, İskambil ve Holdem Stratejik Düşünme ve Geliştirme Derneği, Ege Müzik Gönüllüleri ve Eğitim Derneği, İzmir Damızlık Hayvanları Koruma Derneği, Doğayı Sevenler Lokali, Yağlı Güreşi Sevenler Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği, Buca Güvercin ve Evcil Kuşları Yetiştirme Derneği'nin bulunduğu öğrenildi. Dernek adı altında kumar oynatan derneklerin isimleri güldürdü. Dernek başkanları hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldığı bildirildi.

11 BİN KİŞİYE CEZA
Öte yandan Ahlak polisi son 1.5 yılda 917 işyeri hakkında tombala oynatmaktan işlem yaptı. Tombala oynayan 11 bin 346 kişi hakkında da Kabahatlar Kanunu'na muhalefetten işlem yapıldı. Kişi başı 227 lira idari para cezası kesildi. Polis ekipleri rekor sayılabilecek bir düzeyde 2 milyon 575 bin lira para cezası kesmiş oldu. Polis ekipleri tombala ile mücadelenin çok sıkı devam edeceğini belirterek, kumar oynatanlara nefes aldırmayacaklarını söyledi.
BİZE ULAŞIN