Toplanmayan çöpler mahalleyi kokuttu

İzmir’in Konak’taki Hilal mahallesinde toplanmayan çöpler ağır koku ve mikrop yayılmasına neden oldu. Mahalle sakinleri, Konak Belediyesi’ni göreve çağırdı

Toplanmayan çöpler mahalleyi kokuttu
İzmir'in Konak ilçesi Hilal mahallesi 229/1 sokakta çöpler nedeniyle mahalle sakinleri büyük sıkıntı yaşıyor. Sokakta etrafa saçılan çöpler yaz aylarında koku ve sinek yapıyor. Hilal Mahallesi Muhtarı Ali Pekgökçen'in oğlu Süleyman Pekgökçen, "Hakan Tartan Konak Belediye Başkanı olduğu dönemde burada iki bekçi vardı. Sokaklarla ilgileniyorlardı. Kimseye çöp attırmıyorlardı. Sema Pekdaş döneminde bu bekçiler görevden alındı. Böyle olunca ortaya böyle bir manzara çıktı. Sokaktan geçerken burnumuzu kapatıyoruz. Yazın sıcakta çöplerden etrafa ağır bir koku yayılıyoruz. Ayrıca etrafa mikrop saçılıyor. Konak Belediyesi'ni göreve çağırıyoruz" dedi.

CEZALANDIRILIYOR MUYUZ?
Hilal mahallesinin AK Parti'nin yüzde 74 ile en çok oy aldığı mahallelerden biri olduğunu söyleyen Pekgökçen, "Bu nedenle CHP'li Konak Belediyesi tarafından cezalandırılıyor muyuz? Oy çıkan yerlere hizmet gidiyor, oy çıkmayan yerlere hizmet gitmiyor. Böyle bir anlayış olmamalı. Belediye başkanlığı koltuğuna oturan kişi parti rozetini çıkarıp çalışmalı" dedi. Futbol sahası yanındaki parka da ağaçlandırma ve çim yapılmasını isteyen Pekgökçen, "Parkın etrafında ne bir ağaç ne bir yeşil alan var. Böyle belediyecilik olmaz. Hizmet istiyoruz. Oy atmadık diye hizmet alamıyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN