Polisten bunalıp kenti terk ettiler

Polis tombalacılara karşı savaş açtı. Son 1.5 yılda tombala oynatan ve oynayan kişilere 2.5 milyon lira para cezası kesildi. Operasyonlardan bunalan tombalacılar çareyi şehir dışına kaçmakta buldu

Polisten bunalıp kenti terk ettiler
İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekipleri tombala oynatan ve oynayanlara karşı başlattığı savaşı kazandı. İzmir polisi, son 1.5 yılda 917 işyeri hakkında tombala oynatmaktan işlem yaptı. Tombala oynayan 11 bin 346 kişi hakkında ise Kabahatlar Kanunu'na muhalefet suçundan işlem yapıldı. Kişi başı 227 lira idari para cezası kesildi. Polis ekipleri rekor sayılabilecek bir düzeyde toplam 2 milyon 575 bin lira para cezası kesti. "Tombala oynatanlara karşı başlattığımız mücadeleyi kazandık" diyen İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, "Kentte bir tane bile tombala oynatan mekan kalmayacak demiştik. Ahlak Büro Amirliği ekiplerimiz çok sıkı çalışıyor. Denetimlerimiz aralıksız sürüyor. Dediğimizi yaptık ve tombalayı bitirdik. Sırada uyuşturucu var. Bir tane bile torbacı kalmayana dek mücadelemiz devam edecek. Gençlerimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine nefes aldırmayacağız. Vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlı olmalarını bekliyoruz. Uyuşturucuyla ilgili tüm ihbarlar titizlikle inceleniyor. Vatandaş-polis işbirliği ile uyuşturucu sorurununu ortadan kaldırıcağız" dedi.

271 DERNEK KAPATILDI
İzmir polisi kumar oynatanlara da 2016 ve 2017'de nefes aldırmadı. Ahlak polisi 2016'da 207, 2017'inin ilk 7 ayında 64 dernekte kumar oynandığını tespit etti. Toplam 271 derneğe "Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama" suçundan adli işlem yapıldı. Mühürlenen derneklerin ruhsatları da iptal edildi. Dernekler İl Müdürlüğü, kumar oynatılan 271 derneği kapatarak faaliyetlerine son verdi. Dernek başkanları hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldığı bildirildi.
BİZE ULAŞIN