Heyecana davet

Süper Lig ve TFF 1 Lig’de heyecan bugün başlarken, Egeli Sabah Spor Masası, Egeli ekiplerinin son durumlarını mercek altına aldı. Spor Masası, tüm takımlara ve spor camiasına başarı diledi, taraftarları da statlara davet etti

Heyecana davet
Ve hasret sona erdi. Bugün Süper Lig ve TFF 1. Lig'de perde açılıyor. Süper Lig'in Egeli temsilcileri Göztepe ve Akhisar Belediyespor zorlu maraton için çok hazırlıklarını tamamladı. TFF 1. Lig'de boy gösterecek Ege ekipleri; Altınordu, Balıkesir, Denizli ve Manisa da iyi bir hazırlık dönemi geçirdi. Egeli takımların son durumlarını editörlerimiz Çağatay Çağlar, Serhan Çifdalöz ve spor yazarı Lebip Timor ile birlikte değerlendirdi.

Çağatay: Lebip abi, sevgili Serhan, kongreler, transferler, kamplar ve hazırlık maçları derken bugün liglerde perde açılıyor. Dilerseniz 14 yıllık hasrete son verecek olan Göztepe'den başlayalım.
Lebip: Ben Göztepe'nin doğru transferler yaptığına inanıyorum. Yeni Asır'dan Burak Hakerler kardeşim, takımı Avusturya'da takip etti. Burak'tan aldığım haberler de çok olumlu. Ancak bu hava hazırlık maçlarında henüz sahaya yansımadı. Önemli olan ilk haftalarda oynayacakları maçları en az hasarla atlatabilmek.
Serhan: Yeni kurulan bir ekibin her zaman dezavantajları fazladır. Fakat Göztepe'nin bunun üstesinden geleceğine inanıyorum. Bu noktada en büyük iş taraftara düşüyor. Sabırlı olmaları çok önemli. İşini bilen bir başkanları, geleceği olan bir hocaları ve müthiş taraftarı ile özlenen takım gecikmez.

Çağatay: Süper Lig'e demir atan Akhisar Belediyespor, Okan hoca ile güzel işler yapıyor. Bu sene ne yaparlar?
Lebip: Akhisar Belediyespor istikrarın sembolüdür. İşini bilen yönetimi, doğru hoca ve futbolcu tercihleri ve fair play duruşları ile bu lige hep renk kattılar. Aynı yönetim ve geçen sezonun ikinci yarısında gelen Okan hoca ile devam edecekler. Kadro anlamında özellikle forvette sıkıntıları var gibi. Önce Gekas, sonra Niasse, en son da Rodallage ile gol resitali yapan takım şu anda yeni bir golcü arıyor. Yeni transfer ettikleri Henrique bu ligi tanıyan bir isim. Bekleyip göreceğiz.
Serhan: Akigo geçen sezon son 9 maçında 7 galibiyet alarak çok can yaktı. Hazırlık döneminde de bu istikrarı devam ettirdi. Şu an tek sıkıntıları stad sorunu... Maalesef yine uzadı. Fenerbahçe maçına yetiştirmeye çalışıyorlar. Ben olsam bu sezon bilet ücretlerini göstermelik yapar ve 1-2 liraya bilet satarım. Bu seyirci yıllardır Manisa'ya taşınarak bu jesti hak etti.

Çağatay: Altınordu, son yıllarda çıkardığı yıldızları ve genç kadrosu ile lige damga vurmaya başladı. Altınordu için neler söylemek istersiniz?
Lebip: Altınordu, tüm liglerin en genç kadrosuna sahip. Bu yıldızları ve gençleri yetiştirmek kadar oynatmak da büyük cesaret ve başarıdır. Yetiştirenler de, oynatma cesaretini gösteren Hüseyin Eroğlu hoca da büyük bir övgüyü hak ediyor. İlginçtir son 2 sezon başlangıçlarında istenen skorları alamadılar ama bu sezon tam tersi olacak gibi. Hazırlık maçlarında bu ışığı gördük. Lige renk katacak takımların başında geliyor Altınordu.
Serhan: Altınordu Spor Kulübü, şüphesiz ki yaptığı işlerle 7'den 77'ye her kesimin takdirini alıyor. Ligi nerede bitirirler bilemem ama kazansa da kaybetse de her sene olduğu gibi iyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu profilini sahaya yansıtacaktır. Bunu bilmek bile bana büyük haz veriyor.

Çağatay: Manisaspor, eski günlerini arıyor. Mali sorunlar bir yana tribünleri de dolduramıyorlar. Manisalılar takımlarına mı küstüler?
Lebip: Aynen öyle Çağatay. Süper Lig'in tozunu atan takımdan ve tribünlerden eser yok şimdi. Transfer yasağı gelir diye acele ile çok transfer yaptılar. Ama Savaş Yılmaz, Bahattin Köse ve İsmail Haktan Odabaşı gibi geçen sezona damga vuran 3 ismi de kaybettiler. Sait hocanın işi zor ama zoru da seven bir yapısı vardır. Ancak bu taraftar meselesini halletmeleri gerekiyor öncelikle.

Çağatay: Denizlispor da zor günlerden geçiyor. Klasik sorayım, ne olacak Denizlispor'un hali?
Lebip: Evet zor günlerden geçiyorlar ama sanki şehrin ileri gelenleri bu sezon takıma el verecekler gibi. Yusuf hoca bu durumu bilerek geldi takımın başına ve hiç de şikayet etmeyip işini yapmaya çalışıyor. Şu anda kapalı kutu gibi duruyor. süper lig yaramadı

Çağatay: Balıkesirspor Süper Lig'e çıkmasıyla birlikte mali anlamda ileri değil, geri gitti. Ne söylemek istersiniz Balıkesirspor hakkında?
Lebip: Maalesef öyle Çağatay. Yaşanan örneklerden de ders almıyorlar. Balıkesirspor da şimdi bunun zorluğunu yaşıyor. Ancak her türlü zorluğa ve eleştiriye rağmen Can Cangök hocanın devam etmesi Balıkesirspor'un en büyük şansıdır. Kişiliği, futbol bilgisi ve söylemleri ile örnek bir futbol adamıdır Can hoca.
Serhan: Transfer sezonunda istediklerini yapamadılar. Gidenler olsa da tecrübeli bir kadro kaldı ellerinde. Lige iyi bir başlangıç yaparlarsa kaybettikleri seyirci tekrar tribünlere koşar. Bu birliktelik çok önemli.
BİZE ULAŞIN