Köye alınmadığı için ormanı yaktı iddiası

Kazdağları’ndaki yangının kundaklama şüphelisi olarak bir kişi gözaltına alındı. Zanlının oturduğu köye 5 ay boyunca alınmadığı için ormanı ateşe verdiği iddia edildi

Köye alınmadığı için ormanı yaktı iddiası
Kazdağları'ndaki yangının ardından kundaklama şüphelisi olarak jandarma tarafından göz altına alınan Turan İ. adliyeye sevk edildi. 8 hektarlık ormanlık alanın küle döndüğü yangının ardından zanlının oturduğu köye 5 aydır alınmadığı için kızıp ormanı ateşe verdiği iddiası herkesi şok etti. Turan İ.'nin daha öncede köy ahalisine ait zeytinlik alanlara zarar verdiği gerekçesiyle 5 aydır köye alınmadığı iddia edildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Balıkesir'in Edremit İlçesi Milli Park sınırları içinde 4 ayrı noktada çıkan orman yangınları ile ilgili kundaklama şüphesi üzerine Edremit İlçe Jandarma Komutanlığı Altınoluk Jandarma Karakolu ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Kundaklama şüphesi ile Turhan İ. isimli şahıs gözaltına alındı. Jandarma karakolunda sorgusu tamamlanan Turhan İ. adliyeye sevk edildi. Şahsın psikolojik rahatsızlıklarının olduğu bir süre önce de Avcılar köyünde zeytinliklere zarar verdiği ve bu yüzden köye alınmadığı öğrenildi. Bu olaya kızan Turhan İ'nin Kazdağları'nda kundaklama girişiminde bulunduğu iddia edildi.
BİZE ULAŞIN