İnciraltı körfez geçişini bekliyor

İnciraltı 2.Nesil Platformu, planlama süreci tamamlanan ‘İzmir Körfez Geçişi’ projesinin ihale tarihinin açıklanacağı ve ilk kazmanın vurulacağı günün İzmir’in düğün günü olacağını belirtti

İnciraltı körfez geçişini bekliyor
İzmir'de iki yakayı bir araya getirecek "Körfez Geçiş Projesi" için İnciraltı 2.Nesil Platformu açıklama yaptı. Körfez Geçiş Projesi'nin temelinin atıldığı günün İzmir'in düğün günü olacağını belirten İnciraltı 2.Nesil Platformu Başkanı Tayfun Karabulut, bugüne kadar hükümetin verdiği her sözü yerine getirmesine güvenerek, ata topraklarını satmayan hak sahiplerinin biraz daha sabırla beklemeleri gerektiğini söyledi. İnciraltı planlama sürecinin şeffaf bir diyalog içerisinde yürütüldüğünü dile getiren Karabulut,"Kent ormanını karşısında bulunan topraklarımızda sağlık turizmi odaklı planlamalar ve gökdelen imarı olmayan çevreci planlamalar yapılacaktır. Bizler de dedelerimizden aldığımız emaneti şehrimize doğru bir şekilde teslim etmiş olacağız. Bu sayede İzmir ulaşımda ve ekonomide devrim yaşayacak" dedi.

İSTİHDAM ARTACAK
İzmir Körfez Geçişi Projesi'nin, kent adına hayati bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Karabulut, "Bu proje bugün İzmir'in inanmakta bile zorlandığı hayallerinin, gerçeğe dönüşmesi olacaktır. Körfez geçişi için, 'hiç yapılmasın' demek şehrin ilerlemesine engel olmaktır. Körfez geçişi üzerinde araçlar ve yapılacak olan demiryolu hattı ile şehrin tramvay projesine entegre olacak ve bu sayede şehri gerdanlık gibi dolaşmasını sağlayacaktır. 9 Eylül'de Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından temel atılmasını umuyoruz. İnciraltı'nın Sağlık Turizmi odaklı, çevreci Planlanması ve Körfez Geçişi'nin hayata geçmesi ile şehrimiz, turist sayısında ve istihdamda ciddi artışı yakalayacak, işsizliği %5 aşağıya çekecektir.Şehrimize 2-3 kat büyüklüğünde yeni nitelikli yeşil alanlar kazandırılacaktır. Artık İzmir'de 40 yıllık sorunlar kenetlenerek aşılıyor. İzmir sevdalısı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın İnciraltı Planları ve Körfez Geçişi müjdelerini, sadece bizler değil, dört milyon İzmirli sabırsızlıkla bekliyor" dedi.
BİZE ULAŞIN