Devlet baba sahip çıktı

Devlet baba sahip çıktı

Babaları cezaevinde olan ve anneleri tarafından terk edilen Acar kardeşlere, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü sahip çıktı. Avukat olmak isteyen 3 kardeşin tüm eğitim masrafları karşılanacak

Babaları cezaevinde olan ve anneleri tarafından terk edilen İzmirli 13 yaşındaki Mercan, 11 yaşındaki Ceren ve 6 yaşındaki Altay kardeşler okuyacak. Kaymakamlıktan 3 ayda bir 800 lira destek alarak 3 torunlarına bakan ve tüm maddi imkansızlıklara rağmen okutmak isteyen babaanne İsmidal Acar'ın yardım çağrısı karşılık buldu. Egeli Sabah'ın Acar kardeşlerin hikayesini kamuoyuna duyurmasının ardından İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, harekete geçti. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi'nin özel talimatı ile harekete geçen Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri Acar kardeşleri evlerinde ziyaret etti. 3'ü de avukat olmak isteyen Acar kardeşler ile bir süre sohbet eden ekipler ardından evde incelemeler yaptı. Çocukların yaşam şartları ve babaanne İsmidal Acar'ın maddi durumunu hakkında bilgiler alan ekipler, çocukların tüm kırtasiye, giysi ve okul masraflarının İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılanacağını söyledi. Torunlarına devletin sahip çıkacağını öğrenerek kalp hastası babaanne İsmidal Acar, "Babaları cezaevine girdikten sonra anneleri de çocukları bırakıp kaçtı. İşte o zaman çocuklar için zor günler başlamıştı. Ben kalp hastayım yeteri kadar ilgilenemiyorum. Yemek yemeyi geçtik kirayı ödeyecek bile paramız yoktu. Sesimizi duyup da gelen devlet büyüklerimizden Allah razı olsun Bu çocukların hayallerini gerçekleştirmek için büyük bir adım attılar. İnşallah torunlarım iyi yerlere gelirler ve ben de bunu görürüm. Destek olan herkese çok teşekkür ederim" dedi.

BİZİM ÇOCUKLARIMIZ
Acar kardeşlerin tüm olumsuzluklara rağmen okumak ve vatana millete hayırlı bireyler olmak istediğini belirten İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, "Biz eğitimci olarak çocuklarımızın hep yanındayız. Öğretmenlik vicdan ve gönül mesleğidir. Elimizden geldiğince öğrencilerimize ve geleceğimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Biz İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü olarak duyarlılık göstermeye çabalıyoruz. Çocuklarımızın kırtasiye, giysi ve okul masrafları kurumumuz tarafından karşılanacaktır" dedi. Yahşi ayrıca Cerablus'a düzenlemiş oldukları yardım kampanyasında 10 tır kırtasiye kıyafet ve okul eşyaları gibi yardım malzemelerini orada eğitim alan öğrencilerle buluşturduklarını bildirdi.
BİZE ULAŞIN