Afyonkarahisar motor sporlarının merkezi olacak

Afyonkarahisar motor sporlarının merkezi olacak
2018-2019 Dünya Motorkros Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak olan Afyonkarahisar'a, 600 bin metrekarelik bir alanda Türkiye'nin ilk tek ve kullanılabilir otomobil ve motosiklet pisti yapılacak.

MOTOKROS ŞAM PİYONASI
Türkiye'nin en büyük spor kompleksine sahip Afyonkarahisar'da sporun her alanda gelişmesi için büyük çaba gösteriliyor. Motor sporları alanında birçok dev organizasyonun gerçekleştirildiği kent, Afyonkarahisar Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun işbirliği ile ilk olarak Türkiye Motorkros Şampiyonası ardından Türkiye Süper Enduro sezon finali ve son olarak Türkiye Süper Enduro sezon açılışı olan 1. ayak yarışlarına ev sahipliği yaptı. Motor sporlarının yanı sıra otomobil sporlarına da büyük önem veren Afyonkarahisar Belediyesi, Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) işbirliği ile Türkiye Tırmanma Şampiyonası 2. Ayağı olan otomobil şampiyonasına da ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi gözünü şimdi de dünya şampiyonasına dikti. Dünya Motosiklet Federasyonu ile yapılan görüşmeler neticesinde 2018- 2019 Dünya Motorkros Şampiyonası Afyonkarahisar'da gerçekleştirilecek.

600 BİN METREKARELİK PİST
Afyonkarahisar Belediyesi tüm bu dev organizasyonların yanı sıra 600 bin metrekarelik bir alanda Türkiye'nin ilk tek ve kullanılabilir otomobil ve motosiklet pistini yapmaya hazırlanıyor. Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin arkasında bulunan 600 bin metrekarelik alanda, motosiklet, otomobil, go kart ve carting yarışlarının yapılabileceği yeni bir motor sporları alanı yapacaklarını belirten Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, bu alanı en geç gelecek yıl içerisinde Türkiye ve dünya sporuna kazandırmayı hedeflediklerini ifade etti. Türkiye'nin en iyi Otomobil ve Motorsporları pistini ilimize kazandırmayı amaçladıklarını söyleyen Çoban, "Bu pisti tamamladığımız zaman drag yarışları, drift yarışları, otomobil ve motor yarışlarının lisanslı olarak yapılabildiği tek il Afyonkarahisar olacak" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN