Ege’nin parlayan yıldızı: Afyonkarahisar

Ege’nin parlayan yıldızı: Afyonkarahisar

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’a 35 adet baraj ve 16 gölet inşa ettiklerini ve 362 milyon TL’lik sağlık yatırımı yaptıklarını söyledi. Eroğlu, “Afyonkarahisar’ımızı yaptığımız yatırımlarla Ege’nin parlayan yıldızı haline getirdik” dedi

  • Egeli Sabah
  • Salı 30.08.2017
Şehre hükümet olarak 2003'den bu yana 16 milyar TL tutarında yatırım yaptıklarını anlatan Bakan Veysel Eroğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak 2 milyar 122 milyon TL harcama yaparak "muhteşem" eserler kazandırdıklarını söyledi. Eroğlu, bölünmüş yollardan, dev spor merkezine, beş yıldızlı otel konforundaki hastaneden barajlara, sulama tesislerinden dere ıslahlarına kadar muazzam yatırımlara imza attıklarını vurguladı.

'TEKNE GEZİSİ'
yan Bakan Eroğlu, "Özellikle ulaşım alanında yapılan yatırımlarla Afyonkarahisar'ımıza hem karadan hem de havadan daha hızlı daha güvenli ve daha konforlu bir yolculuk yapılmasını sağladık" dedi. Artık termal turizmin göz bebeği olan şehrimizde çok sayıda beş yıldızlı otellerinde hizmete açılmasıyla ve dev spor merkezinin tamamlanmasıyla birlikte hem yurt içinden hem de yurt dışından futbol takımları gelerek kamplarını burada yapmaya başladı" diyen Eroğlu "Zamanında etrafa yaydığı koku yüzünden "Kokarçay" diye adlandırılan çayı şimdi tekne ile gezilen etrafında piknik yapılan oturulup hoş sohbetler edilen bir mekân haline getirdik. Yolu şehrimize düşen ve merak edip Akarçay'ı ziyaret eden vatandaşlarımız hayranlıklarını her mecrada dile getirir hale geldi" diye konuştu.

10 SÜVARİLİ YÜRÜYÜŞ
Ülkemizin en büyük şehir ormanı unvanına sahip olan Zafer Şehir Ormanı'nı tesis ederek vatandaşlarımız için huzurlu bir şekilde aileleri ile vakit geçirecekleri bir alanı Afyonkarahisar kazandırdıkları üzerinde Eroğlu şunları söyledi: "Termalin lezzetin ve aynı zamanda zaferinde başkenti olan şehrimizde bulunan tarihi Başkomutanlık Milli Parkı'nda da birçok düzenleme yaparak ecdadımıza ve tarihimize sahip çıktık. Her yıl 25 Ağustos'u 26 Ağustos'a bağlayan gece ülkemizin dört bir yanından gelen vatandaşlarımızla birlikte Zafer Yürüyüşü 'ne iştirak ettik. Zafer Haftası münasebetiyle gerçekleştireceğimiz anma etkinlikleri kapsamında, 26 Ağustos 1922'de Afyonkarahisar Kocatepe'de başlayan ve 9 Eylül'de İzmir'de düşmanın denize dökülmesiyle neticelenen İstiklal Savaşımızda süvarilerimizin gittiği güzergahta 'Büyük Taarruz Atlı Birlik' yürüyüşünü bu yıl ilk defa canlandıracağız.10 süvari ve 10 at ile başlayacak yürüyüş 9 Eylül'de İzmir'de noktalanacak. Ayrıca Şuhut Şehir Stadyumu'nda da kültür ve san'at etkinlikleri gerçekleştirerek halkımızla bir araya geleceğiz." Eroğlu, "Bugüne kadar bunca yatırımı gerçekleştirdiğimiz şehrimize bundan sonra da yatırım için gereken ne varsa yapmaya, şehrimizi Egenin parlayan yıldızı olarak anmaya devam edeceğiz" dedi.

Hakan DİLEK
BİZE ULAŞIN