İscehisar’da projeler konuşuyor

İscehisar Belediye Başkanı Mustafa Çibik, devlet hastanesi, hükümet konağı, Toki konutları, kapalı spor salonu ve jeotelmal sıcak su projeleriyle ilçeyi 2023’e taşımak istediklerini söyledi

İscehisar’da projeler konuşuyor
Başkan Mustafa Çibik, Şirinevler Mahallesi Teke Deresi Mevkisi'nde tarafından yapılan su sondaj çalışmaları sonucu sıcak suya ulaşıldığı müjdesi verdi. Çibik, "Jeotermal sıcak su sondaj çalışmaları kapsamsında 825 metre derinlikte 51 derece sıcak suya ulaşıldı" dedi. Çibik, "İlk etapta Belediyemize ait yüzme havuzu tesisine suyu yönlendireceğiz. İlçemizi geleceğe taşımak adına projelerimiz ve çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir" dedi.

'ABONE HAT ÇALIŞMASI BAŞLADI'
İscehisar ilçe merkezi doğalgaz projelendirme çalışması sonucu, mahallelerin yerleşimleri incelenerek, doğalgaz güzergâh çalışmaları doğrultusunda Eskihamam, Fatih, Selçuklu mahallelerinin tamamı, Çukur Mahallesi'nin bir kısmı ile Afyon ve Ankara Caddesi doğalgaz hat çalışmaları tamamlandı. Ana hat çalışmalarının tamamlanmasının ardından abone hattı çalışmaları başladı. Başkan Çibik, "Şehir içi doğalgaz hat çalışmaları aralıksız devam ediyor. Daha önceden belirlenen mahalleler ile Afyon ve Ankara caddelerindeki ana hat çalışmaları tamamlandı. Abone hat çalışmalarımız başladı. Bu yıl içinde belirlenen mahallelerde halkımıza doğalgaz arzı planlanmaktadır. Kademeli olarak diğer mahallelerimize de doğalgaz boruları döşenecek. Çalışmalar sırasında çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz" dedi. "Çevreye Atılan Mermer Atıklarını Yola Getiriyoruz" projesi ile ilçede faaliyet gösteren mermer ocakları, mermer fabrikaları ve mermer atölyelerinde oluşan katı mermer atıklarının geri dönüştürülmesi ile ortaya çıkan malzemenin, ilçedeki yolların yapımında ve alt yapı çalışmalarında kullanılarak çevreye verilen zararın azaltılması amaçlandı.

YENİ HASTANE BU YIL BİTİRİLECEK
Şirinevler Mahallesi'nde bulunan mülkiyeti belediyeye ait 15 bin 200 metrekarelik alan Belediye meclisi kararıyla Sağlık Bakanlığı'na tahsis edildi. Geçen yıl yatırım programına alınan hastanenin bu yıl tamamlanması planlanıyor. Yeni hükümet konağı yapımı için belediyenin Eskihamam Mahallesi'ndeki 2 bin 500 metrekarelik taşınmaz tahsis edildi.

TOKİ KONUTLARI HIZLA YÜKSELİYOR
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ilçedeki yapımına başlanan 407 konutun inşaatı devam ediyor. İhale kapsamında ayrıca ticaret merkezi ve 1 büfe ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer alıyor. Yükseklikleri zemin+3 olan projedeki konutların 247'si 2+1 ve 160'ı ise 3+1 planında inşa edilecek.

BİZE ULAŞIN