Kavşak projeleri trafiği rahatlatacak

Kavşak projeleri trafiği rahatlatacak
Afyonkarahisar Belediyesi, kentteki trafiği yoğunluğunu en aza indirecek olan kavşak projelerini birer biren hayata geçiriyor. Maliye Kavşağı'ndaki battı çıktı projesi tam gaz sürüyor. Jandarma, Stat ve Karayolları kavşaklarında battı-çıktı projelerini hazırlayan Afyonkarahisar Belediyesi çalışmalara, Maliye Kavşağı'ndan başladı. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Ekim ayı sonuna kadar tamamlanması planlanan kavşaktaki çalışmaları yerinde inceledi.

EN SIKINTILI KAVŞAK
Başkan Çoban, planlanan battı- çıktı projeleri arasında en zor çalışmanın Maliye Kavşağı'nda olduğunu belirterek, "Planlama yaptığımız Stadyum, Jandarma, Karayolları ve Maliye Kavşakları arasında altyapısı en yoğun olan kavşak Maliye Kavşağı. Biz kolay yerden değil, zor yerden başladık. Trafiğin en çok sıkıntı yaşandığı kavşak Maliye Kavşağı olduğundan dolayı önceliği buraya verdik. AFJET'in hem gidiş, hem geliş ana hatları buradan geçiyor, aynı zamanda boruları da geniş çaplı. İçme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu TEDAŞ'ın elektrik kabloları, doğalgazın gidiş boruları bunun yanında Telekom'un fiber optik kabloları ve telefon hatları bu bölgeden geçiyordu. Hatların deplase edilmesi, aktarılma çalışmaları halen devam ediyor" dedi. Başkan Çoban, ihale şartnamesine göre çalışmaların Aralık ayında tamamlanması gerektiğini ancak firmanın Ekim ayı sonunda çalışmaları bitireceği vaadinde bulunduğunu ifade etti.

İKİ PROJE DAHA
Başkan Çoban, Demiryolu Üstgeçit köprü projesi ile Jandarma Kavşağı'ndaki battı-çıktı projelerinin de en kısa sürede başlayacağının müjdesini verdi. Sürücülere kolaylık sağlamak adına alternatif yolların da belirlendiğini aktaran Çoban; "İl Emniyet Müdürlüğümüz ile ortaklaşa çeşitli alternatif yollar belirledik. Şehrimiz için en iyi olanı yapmaya devam edeceğiz" dedi.

BİZE ULAŞIN