Zaferin 95’inci yılında coşkulu kutlama

Büyük Taarruz ve Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95’inci yıldönümü, Uluslararası Zafer Festivali ile coşkuyla kutlandı

Zaferin 95’inci yılında coşkulu kutlama
Bundan tam 95 yıl önce, 30 Ağustos 1922'de Türk milleti tarihi zaferlerinden birini yaşadı. 26 Ağustos 1922'de büyük taarruz emrinin verildiği Afyonkarahisar'da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Zafer Haftası kutlamaları bu yıl da yine coşkulu geçti. Zafer Haftası etkinlikleri birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 25-30 Ağustos arasındaki kutlama etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen Uluslararası Zafer Festivali, Afyonkarahisarlılara unutulmaz bir şölen yaşattı. Etkinlikler, 26 Ağustos Cumartesi Halk Dansları Toplulukları'nın 'Zafer Halk Yürüyüşü' ile başladı. Halk Dansları Toplulukları daha sonra Akarçay'da gösteri sundu. Cumhuriyet Meydanı'nda ise konser coşkusu vardı. Sanatçılar verdikleri konserlerle vatandaşlara müzik ziyafeti yaşattı.

ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT
27 Ağustos Pazar günü ise Afyonkarahisar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Hükümet Meydanı'nda kutlama töreni yapıldı. Aynı gün öğle namazına müteakip İmaret Camisi'nde şehitlerin ruhuna Mevlid-i Şerif okundu.

FESTİVALİN FİNALİ BUGÜN
Halk Dansları Toplulukları bu kez AFİUM Alışveriş Outlet Merkezi'nde bir gösteri sundu. Kültür Park ve Fuar Alanı'nda ise pop müzik sanatçısı Atiye sahne aldı. Binlerce kişi Atiye'nin şarkılarıyla keyif dolu bir gece yaşadı. Zafer Haftası etkinliklerinin finali ise bugün Kültürpark ve Fuar Alanı'nda yapılacak. Pop müzik sanatçısı Buray'ın sahne alacağı gece havai fişek gösterileriyle sona erecek.

BİZE ULAŞIN