Alp ismi sosyal medyada TT oldu

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Uğur’un Malazgirt zaferinin 946. yıldönümünde yerli otomobil için önerdiği Alparslan’ın kısaltılmış hali “Alp” ismi Twitter’da ikinci sırada yer aldı

Alp ismi sosyal medyada TT oldu
Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur'un yerli otomobil önerisi sosyal medyada büyük yankı buldu. Başkan Uğur'un, Malazgirt zaferinin 946. yıldönümünde yerli otomobil için Alparslan'ın kısaltılmış hali olan "Alp" ismini önerdi. Başkan Uğur'un attığı #YerliotomobilinismiALPolsun hastagh'i Twitter'da en çok konuşulanlar listesinde ikinci sırada yer aldı. Konu ile ilgili Egeli Sabah'a konuşan Başkan Uğur, "Anadolu'nun kapılarını açan büyük komutan Alparslan nın ismini yerli otomobil e vermek, geçmişden günümüze bu topraklarda gelişimin sembolü olacaktır. Bu konuyu gündemde tutmamız lazım. Bir yerden başlamak gerekiyor. Daha önce Alparslan ismini önermiştik. Malazgirt Zaferi denk gelince tekrar gündeme getirdik. Alp ismi çok olumlu tepkiler aldı. Uzun zamandır Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yerli otomobil konusnuda çalışmalarını sürdürüyor. Twitter'da hastag'imiz TT oldu. İkinci sıraya yükseldi. Çok etkili oldu" şeklinde konuştu.

MOTİVASYON GEREKİYOR
Yerli otomobile bir yerden başlamak gerektiğini söyleyen Başkan Uğur, "Yerli otomobilin üretilmesi cari açığa da büyük bir katkı sağlayacak. Biz yerli otomobile Alp ismini önerdik. Konuyu gündemde tutmak istiyoruz. Motivasyonu sağlamak gerekiyor. Türkiye olarak Altay tankını üretiyoruz. Dışa bağımlılık artık azalıyor. 15 yıl önceki Türkiye değiliz. Yerli otomobile sahip çıkmamız gerekiyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında Alp ismini önermiştik. Geçmişten günümüze kadar Türk tarihini temsil eden önemli bir isim. Alparslan ismi Türk tarihini tamamıyla kapsayan bir isim. Ayrıca Türkçe karakter içeriyor. Bu isimin çok anlamlı olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN