Denizli’de sel suları paniğe neden oldu

Denizli Serinhisar’da etkili olan sağanak yağış, sel ve heyelana neden oldu. 50’ye yakın ev ve iş yeri sular altında kaldı. Boyu 1 metreyi geçen sel sularını gören vatandaşlar büyük panik yaşadı

Denizli’de sel suları paniğe neden oldu
Denizli'nin, Serinhisar ilçesinde, sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Şiddetli yağış nedeniyle heyelan ve sel yaşandı. Toprak ve kaya parçaları mahalle aralarında birikti. Serinhisar, sel ve heyelan anında evlerinden dışarıya çıkamayan vatandaşlar büyük panik yaşadı. Ev, iş yeri ve araçların zarar gördüğü olayda yaklaşık 2 metre yüksekliğe ulaşıp evlere zarar veren sel ve heyelan, ağaçları kökünden söktü, araçları metrelerce sürükleyerek hurdaya çevirdi. Selden insanlar kadar hayvanlar da etkilendi. Bir kaplumbağanın da dağdaki sel sularına kapılıp metrelerce sürüklenerek şehir merkezine canlı bir şekilde geldiği gözlendi.

Görüntülere yansıdı Afet sırasında evlerinden çıkmayan vatandaşlar ise sel ve heyelanı cep telefonlarıyla kaydetti. Vatandaşların oldukça korktukları gözlenirken çocuklar çığlıklar atıp ağladı, görüntüyü çeken vatandaşlar ise, "Allah'ım sen koru yarabbi" diyerek dua etti. Bir başka vatandaşın çektiği görüntülerde ise sele kapılan araçların sokak üzerinde sürüklendiği görüldü. Selin başladığı bölgeyi gösteren vatandaşlardan Osman Elbıyık, "Akşam üzeri 18.30 civarıydı. Aniden yağmur bastırdı, iri iri dolu yağdı. Bir anda bu tarafta dereden sular gelmeye başladı. Taşlar gelmeye başladı. Bent doldu, kenarından ve üstünden taşarak yol boyu aşağıya doğru felaketi taşıdı. 35 senedir böyle bir şey görmedim" diyerek olay anını anlattı. Olaydan 50'nin üzerinde ev ve iş yeri etkilenirken, onlarca araçta zarar gördü. Öte yandan heyelan nedeniyle ulaşımın tek şeritten verildiği Denizli-Antalya karayolunda ulaşım normale döndü.
BİZE ULAŞIN