Kanserle yaptığı düelloyu kazandı

Kanserden ameliyatla kurtulan Şule Küçükakın’ın vücudu iki ayda bir tümör üretmeye devam etti. Pes etmeyen Küçükakın, kanseri yendi

Kanserle yaptığı düelloyu kazandı
İzmir'de yaşayan 39 yaşındaki Şule Küçükakın, şans eseri tüp bebek tedavisi için gittiği özel bir klinikte safra yollarında ve karaciğerinde tümör olduğunu öğrendi. Küçükakın, vücudundaki tümörden kurtulmak için 2015 yılının Nisan ayında ameliyat masasına yattı.Karaciğerinin yüzde 20'si alınan Küçükakın'ın vücudu her 2 ayda bir yeniden tümör üretti. Aradan geçen 2 yılda, 5 kez ameliyat masasına yatan, bu nedenle karnına fermuar taktırmayı bile düşündüğünü söyleyen Şule Küçükakın, gördüğü tedavilerle tümörlü hücrelerini sıfırlamayı başardı.

Fermuar taktıralım
Sürekli ameliyat olmaktan, kemoterapi almaktan ve her seferinde yine kansere yakalanmaktan yorulan Şule Küçükakın, "Hayat enerjimi kaybetmemeye özen gösteriyordum ama insan yoruluyor bir süre sonra. Hatta doktorlarıma, 'karnıma fermuar taktıralım da kimse yorulmasın, açıp kapatırız' dediğimi hatırlıyorum. Umarım artık bu son olmuştur ancak eğer yine kanser vücuduma gelecek olursa karşısında hep güçlü ve savaşçı bir Şule bulacak" dedi. Karaciğer kanserlerinin agresif ilerlediğini belirten Prof. Dr. Ünal Aydın, "Tümör ne kadar agresifse biz de o kadar agresif davranıyoruz. Bu sadece tıbbi ekibin tek başına yapabileceği bir savaş değil. Şul,e hastalığını kafasında rasyonelize edip inkar yerine kabul edince savaşımız daha kolay oldu" dedi.
BİZE ULAŞIN