Zaferin bebekleri

İzmir’de özel bir hastanede 30 Ağustos’ta doğum yoğunluğu yaşandı. Büyük zaferin yıldönümünde hastanede 20 doğum birden gerçekleşti. Doktorlar, tüm bebeklerin göbek adını “Zafer” koydu

Zaferin bebekleri
Tüm Türkiye'de 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu yaşanırken, İzmir'de ayrı bir heyecan vardı. Her yıl geleneksel olarak yılbaşında yaşanan doğum çılgınlığı İzmir'de bu yıl 30 Ağustos'ta yaşandı. Anne adayları bebeklerini 30 Ağustos'ta dünyaya getirmek için adeta zamanla yarıştı. 28-29 Ağustos günlerinde Özel Ata Sağlık Hastanesi, doğum için sakin olmasına karşın anne adaylarının 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda doğum yapmak istemesi hastanede yoğunluğa yol açtı. İzmir'deki Özel Ata Sağlık Hastanesi'nde Zafer Bayramı'nın yıl dönümünde ardı ardına doğumlar gerçekleşti.

20 bebek dünyaya geldi
Hastanede üç kadın doğum uzmanı ardı ardına gerçekleşen doğumlara girerek 14'ü erkek, 6'sı kız toplam 20 bebek dünyaya getirtti. Doktorlar Zafer Bayramı dünyaya gelen bebeklerin göbek adlarını 'Zafer' koydu. Doğumları gerçekleştiren Kadın ve Doğum Hastalıkları Uzmanları Dr. Medine Meltem Adalıoğlu, Dr. Pınar Erkan, Dr. Alev Timur bebeklerin sağlıklı olduklarını söyledi. Dr. Adalıoğlu, ülkemizin gururla andığı böyle bir günde çalışmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, "Zafer Bayramı'nı geleceğimizi emanet edeceğimiz zafer bebekleri dünyaya getirmek için çalışarak geçirdik. Bayramımız kutlu olsun" dedi. Derin Atlas Bebek'in ailesi Selda -Ahmet Bademci, bebeklerinin Zafer Bayramı'nda dünyaya gelmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ezgi-Tolga Yalçın çiftinin ilk bebekleri Venüs Bebek de Zafer Bayramı'nda dünyaya geldi. Ezgi Yalçın, "Ben 1 Mayıs günü doğdum, eşim de Kurban Bayramı'nda doğmuş. Bebeğimiz'de Zafer Bayramı'nda dünyaya geldi. Biz de böylece bayramda doğan bir aile olduk" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN