TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Piyanist Kaan’a uluslararası ödül

YÜSEM Müzik Okulu öğrencisi 13 yaşındaki Kaan Turan, İtalya’da düzenlenen Lovere Uluslararası Tadini Piyano Yarışması’nda 45 yarışmacı arasında 13 yaş kategorisinde birinci oldu

Piyanist Kaan’a uluslararası ödül
Müziğe 6 yaşında başlayan ve Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde (YÜSEM) girdiği piyano sınavıyla burslu olarak "Üstün yetenekli çocuklar" programına kabul edilen Bilfen Koleji 8. Sınıf öğrencisi Kaan Turan, 3 yıldır çalışmalarını Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi Payam Gül Susanni ile sürdürüyor. Küçük yaşta yurtdışında birçok yarışma, festival ve sanat organizasyonlarına katılan, verdiği konserler ve aldığı derecelerle uluslararası çapta başarılan kazanan İzmirli piyanist Kaan Turan, ödüllerine her geçen sene bir yenisini ekliyor.

CERRAH OLMAK İSTİYOR
Geçen ay, İtalya'nın Milano şehrinde düzenlenen 17 ülkeden toplam 45 yarışmacının katıldığı Lovere Uluslararası Tadini Piyano Yarışmasında Fazıl Say'ın Kara Toprak, Chopin'in Küçük İhtilal Etüdü ve Mozart'ın La Minör Piyano Sonatı'nı seslendiren Kaan Turan, 13 yaş İzmir'e birincilikle dönerek gurur yaşattı. Elde ettiği derecelerle adını duyuran Kaan Turan, yurt dışında birçok organizasyondan davet aldı ve 2016 yılında Polanya Krakow'da Krakow Konservatuarı'nın düzenlediği Chopin Festivaline katıldı. Ardından 2014 yılında girdiği YÜSEM piyano sınavı sonrası, "Üstün yetenekli çocuklar" programına kabul edildi. Çalışmalarını Payam Gül Susanni ile sürdüren Kaan Turan, yine 2014 yılında Mozart Akademi 2. Ulusal Piyano Yarışması'nda ve 2015 yılında Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen 19. Uluslararası Piyano Yarışmasında birincilikler kazandı. Bir Türk bestecinin eserini çalarak bu birinciliği kazanmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Kaan Turan, "Fazıl Say'ın Kara Toprak eserini çaldım ve jürinin büyük beğenisini kazandım. Yarışma sonunda bu eseri bildiklerini ve çok beğendiklerini belirten birçok kişi oldu. Gelecek hedefimde ise hem dünya çapında bir müzisyen hem de eğitimimi tamamlayıp iyi bir beyin cerrahisi uzmanı olmak var" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN