Tatil dönüşü yollarda uzun kuyruklar oluştu

10 günlük Kurban Bayramı tatili için Ege sahillerine akın eden tatilciler dönüş yolunda trafik çilesi çekti. Özellikle İzmir-İstanbul yolunda çeşitli noktalarda 10 kilometreye bulan kuyruklar oluştu

Tatil dönüşü yollarda uzun kuyruklar oluştu
Kurban bayramı nedeniyle verilen 10 günlük tatili fırsat bilerek tatillerini Balıkesir'in sahil ilçeleri, Çanakkale ve Ege sahilinde geçiren aileler dönüş için son günü bekleyince şehirlerarası yollarda uzun kuyruklar oluştu. Yola çıkan tatilciler, İzmir-Bursa karayolu üzerinde Karacabey ilçesi sınırlarındaki TİGEM'den başlayan 10 kilometre uzunluğundaki araç kuyruklarına neden oldu. Havanın sıcak olması nedeniyle uzun süre bekleyen tatilciler tuvalet ve su sıkıntısı yaşadı. Jandarma ekipleri, trafiğin sıkıştığı bölgeleri drone ile takip edip müdahale etti. Bandırma'da feribot kuyruğunun sonu görünmezken, özellikle kent giriş ve çıkışlarında yoğunluk yaşandı. Tatilcilerin dönüş yolculuğu sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü.

TURİZMCİ MEMNUN
Sezonun son tatili olan Kurban Bayramı'ndaki 10 günlük tatil, turizmcileri memnun etti. Hükümetin bayram tatilini 10 güne çıkartmasının ardından, rezervasyonlarda yüzde yüz doluluk oranına ulaşan oteller, bayram tatili boyuncu doluydu. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, 10 günlük bayram tatilinin, zor bir dönemden geçen turizm sektörüne doping etkisi yaptığını söyledi. Tatilcinin ve turizmcinin yüzünün uzatılmış bayram tatiliyle güldüğünü belirten İşler, "10 günlük tatil, 10 milyar lirayı geçen ekonomik hareketlilik yarattı, ekonominin çarklarını yağladı" dedi.
BİZE ULAŞIN