BALKES’e dev destek

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştirakleri olan Baltok, Fırıntaş ve Balpark ile 1. Lig’de mücadele eden Balıkesirspor arasında bir sezonu kapsayan sponsorluk anlaşması imzalandı. Balıkesirspor’a toplam 7 milyon lira destek verildi

BALKES’e dev destek
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden kentin en önemli markaları arasında gösterilen Balıkesirspor'a dev destek. Büyükşehir Belediyesi'nin şirketi Baltok, Balıkesirspor'a isim sponsoru oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesirspor Başkanı Remzi Boncuk, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, BESOB Başkanı Fehmi Erdem, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Sağay, kulüp yöneticileri, teknik heyet, futbolcular ve taraftarların katıldığı tören ile 2017/2018 futbol sezonunu kapsayan sponsorluk anlaşması imzalandı. BALKES'in tarihte ilk defa isim sponsorluk anlaşması imzaladığının altını çizen Başkan Uğur, "Kentimizi marka bir şehir yapmak, ülke ve dünya genelinde Balıkesir'i tanıtmak için gayret sarfediyoruz. Balıkesir, şu anda yatırımcının, cazibe merkezi haline geldi. Balıkesir'i imar ederken, geliştirirken, Balıkesirspor TFF 1. Lig'de kentimizi temsil ediyor. Belediye başkanı olduktan sonra geçtiğimiz iki yıl içinde de Balıkesirspor'a olan desteğimizi hiç esirgemedik. Ama bu arada 2014'te Büyükşehir olan Balıkesir şirketlerini kurdu. Baltok, Balıkesir Toplu Konut İdaresi Balıkesir'e dayanıklı, sağlam, sosyal donatı alanları da olan, uygun fiyattan hemşehrilerimize konut temin etmektedir. Balıkesir'liler Baltok'a ne kadar destek verirse, Baltok da Balıkesirspor'a o kadar destek verecek" dedi.

7 MİLYON LİRA
"Şimdi Balpark'ı da Balıkesirspor'a sponsor yapıyoruz" diyen Başkan Uğur, "Park paralarının hepsi Balıkesirspor'un. Fırıntaş eskiden küçük bir şirketti. Fırıntaş'da alınan her ekmekte Balıkesirspor'a destek oluyor. Baltok olarak 5 milyon lira, Balpark olarak hemen 1 milyon lira, Fırıntaş olarak da hemen 1 milyon lira ve toplam 7 milyon desteği Balıkesirspor'a hemen veriyoruz. Bunun yanında Balıkesirspor'a, belediye şirketlerinden 5 tanede araç veriyoruz. Taraftarımız maçlara gidiyor kumanyası Fırıntaş'tan. Ulaşım desteği Balpark'tan olacak. Balıkesir'de birlik olursa Balıkesirspor'u Süper Lig'de de göreceğiz. Önce hedef transfer yasaklarını kaldırmak. Elimizden geldiği kadar desteğe devam. Balıkesir sevdamız devam ediyor. Hem Balıkesir'i marka şehir yapacağız, hem de Balıkesirspor'u markalaştıracağız" diye konuştu. Balıkesirspor için bütün Balıkesirlilere seslenen Başkan Uğur, şöyle devam etti: "Seviyorsan Balıkesir ve Balıkesirspor'u destek vereceksin. Türkiye'nin 2023 hedefi varsa, Balıkesir'in de 2023 Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. Yılında Balıkesir'i ekonominin 10. Şehri yapmak. Gelişmişlikte, sanayide, üretimde şu anda Balıkesir Türkiye'nin 16. sırasında İnşallah 2023'te 10 numara Balıkesir'i 10. Sırada göreceğiz." Konuşmaların ardından Başkan Uğur, Kulüp Başkanı Remzi Boncuk ve Büyükşehir iştiraklari arasında sponsorluk anlaşması imzalandı. İmza töreni sonrası kulüp tarafından Başkan Uğur'a forma hediye edildi.
BİZE ULAŞIN