BüyükAile Bigadiç’te

Büyükşehir’in ‘Balıkesir Bir BüyükAile Oluyor’ projesinin son durağı Bigadiç oldu. Proje kapsamında ilçedeki vatandaşlara birçok hizmet verildi

BüyükAile Bigadiç’te
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde kamu kurum ve kuruluşlarının gücüyle hizmetleri vatandaşlara daha kaliteli ve hızlı ulaştırmayı amaçlayan "Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor" projesinin son durağı Bigadiç oldu. Bigadiç eski pazar yerinde düzenlenen program Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti Milletvekili Kasım Bostan, Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve davetlilerin stantları gezmesi ile başladı.

"UĞUR, BİZİM İÇİN KAZANÇ"
Program açılış konuşmasını Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu yaptı. Büyükşehir yasası ile Türkiye'nin çok büyük değişim yaşadığını ifade eden Avcu, "Bu değişimi ülkemize kazandıran Sayın Cumhurbaşkanımıza huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. İşte birlikteliğin, birliğin, ekonominin, her şeyin toparlanıp halkın hizmetine sunulduğu yeni bir yapılanma Büyükşehir yasası. Bu yasayı çıkarıp, ülkemizin milletimizin hizmetine sunduğu için kendilerine teşekkür ediyorum. Balıkesir olarak bu yasadan istifade ederek biz il olarak şanslıyız. Balıkesir Türkiye'nin en şanslı illerinden biri, yakinen tanıdığım ve yıllardır mesai arkadaşlığı yaptığım, değerli büyüğüm Ahmet Edip Uğur Bey'i de Balıkesir'e kazanç olarak görüyorum" dedi.

?HALKA HİZMET GÖREVİMİZ
Etkinlikte katılımcılara hitap eden Başkan Uğur da Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor Projesi'nin ilk Kepsut ilçesinde başlatıldığını söyledi. Bigadiç ilçesinin finallerini yaptıklarını söyleyen Uğur, "Projemizin amacı devlet- millet bütünlüğünü sağlamak ve bütün bürokrasinin, yerel yönetimlerin halka dokunmasını sağlamak. Balıkesir Valiliğimiz ile yapmış olduğumu protokol ile tüm dairelerimiz, kurumları ile Büyükşehir ile birlikte Bigadiç'te 15 binin üzerinde aile ziyaret edildi. 8 binin üzerinde öğrencimize eğitim verildi. Şu anda Büyükşehir olarak yapmış olduğumuz Sağlık İl Müdürlüğümüze verdiğimiz sağlık tırı hizmete devam ediyor. Kemik ölçümü yapıyor, diyabetik kontrol yapıyor, hanımlarla ilgili kadın hastalıklarına bakıyor. Halkımıza dokunan tüm dairelere ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu. Balıkesir'in Büyükşehir olması ile tüm ilçelerin hizmetleri daha fazla aldığını belirten Uğur, şöyle konuştu; "Bigadiç ilçe belediyemizin 3 yıllık bütçesi, fiili harcaması 77 milyon 931 bin lira. Peki, Büyükşehir ne yapmış? Büyükşehir'in yatırımı ise 99 milyon 800 bin lira. Biz Bigadiç Belediyesi'nin yapmış olduğu yatırımdan 22 milyon lira daha fazla yatırım yapmışız. Büyükşehir olduktan sonra 1135 mahallesi yeşil alan, parkı, itfaiyesi, su kanalizasyonu gibi birçok yatırım yaptı. Bu projelerden dolayı Cumhurbaşkanımız'a teşekkür ediyorum."
BİZE ULAŞIN