Ege Mahallesi 10 yılda ancak biter

AK Partili Bilal Doğan, daha önce hak sahipleri tarafından mahkemeye taşınan ve bugün 3. kez ihalesi yapılacak Ege Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesi için Büyükşehir’i beceriksizlikle suçladı

Ege Mahallesi 10 yılda ancak biter
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 7 hektarlık alanda hayata geçireceği Ege Mahallesi kentsel dönüşüm ve gelişim projesini değerlendiren Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, dönüşüm projesinin başlamadan yılan hikayesine döneceğini aktardı. AK Partili Doğan, "Uzundere bölgesinde yapılacak dönüşüm projesinde 4 kez ihaleye çıkıp temelini altı ayda atabilen İzmir Büyükşehir Belediyesi, üzülerek görüyoruz ki Ege mahallesinde de aynı manzara ile karşı karşıyadır. Neredeyse 400 milyon lirayı bulan yatırım tutarına sahip Mavişehir Operası'nı konuştuğumuz şu günlerde bir başka fiyasko da kentin göbeğinde yaşanmaktadır. Önce 6 Temmuz'da, ardından da 3 Ağustos'ta ikinci kez ihaleye çıkılan Ege mahallesinde merakla beklenen kentsel dönüşüm çalışması başlamadan hüsranla mı sonuçlanacaktır?" dedi.
"Projenin gidişatına baktığımızda Nasreddin Hoca'nın "Ya tutarsa" lafı akıllara gelmektedir" diyen Doğan, "Daha projenin ihalesini bile doğru düzgün yapamayan Büyükşehir, devrim olarak nitelendirilen bu dev kentsel dönüşüm çalışmasının altından nasıl kalkacaktır? Ve en önemlisi 330 milyon liraya mal olması beklenen bu yatırım söz verildiği gibi 33 ayda tamamlanabilecek midir? Proje bu hızla değil 3 yılda, ancak 10 yılda biter. Kocaoğlu bugüne kadar yaşanan onca hüsrandan, onca fiyaskodan ders alamamıştır. Onca mega yatırım, onca büyük proje aynı başarısızlığa kurban edilmiştir. Üstelik aynı hatalarda ısrar edildiğinden ötürü bu kente çivi dahi çakılamamıştır. Neredeyse 15 yıldır başkanlık koltuğunda oturan Sayın Aziz Kocaoğlu döneminde tamamlanmış, anahtar teslimi yapılmış bir tane dahi kentsel dönüşüm projesi yoktur. Ege Mahallesinde yaşayan İzmirli hemşehrilerimizin sorunlarının takipçisi olacağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN