Onur gözyaşları

Buca’daki terör saldırısında yaralanan ve bacağı kesilen infaz koruma memuru Yunus Kayar, Türkiye’nin dört bir yanından gelen destek telefonları ile ayakta kaldığını söyledi

Onur gözyaşları
Buca Kırıklar Cezaevi'ndeki işine gitmek üzere 31 Ağustos'ta bindiği servisin Buca Koop Mahallesi'nden geçişi sırasında, çöp konteynerindeki bombanın patlamasıyla 34 yaşındaki infaz koruma memuru Yunus Kayar ayaklarından yaralandı. Olayın hemen ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Kayar, sevk edildiği Alsancak'taki özel bir hastanede ameliyata alındı. Kayar'ın sol ayağı 5 saatlik ameliyatla dizinin altından kesildi, sağ ayağı ise kurtarıldı. Bir haftaık tedavinin ardından hastaneden taburcu edilen Kayan iki kızına kavuştu.

KIZLARINA SÖYLEYEMEDİ
Kızlarının hastaneyi iki kez ziyaret ettiğini, bu sırada örtüyle kesik ayağını sakladıklarını ifade eden Kayar, "Biri 6, biri 3 yaşında iki kızım var, durumumu henüz bilmiyorlar. Çok sevdikleri Heidi çizgi filminden örnekler vererek ayağımın kesildiğini anlatacağız" dedi. Kayar, kızlarına durumu anlatırken, engelli arkadaşıyla ilgilenen Heidi'nin öyküsünden faydalanmalarını psikologların önerdiğini belirtti. Terör mağdurunun eşi Hatice Kayar da kocasıyla gurur duyduğunu kaydetti. Patlamanın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "geçmiş olsun" dileğini ilettiğini, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün ve hükümet yetkililerin kendisini ziyaret ettiğini, Türkiye'nin her yerinden dayanışma mesajları aldığını kaydeden Kayar, "Hiç tanımadığım insanlar Hakkari'den, Ankara'dan, Tokat'tan aradılar, 'Bir şeye ihtiyacın var mı' diye sordular. Şimdi onur gözyaşı döküyorum. Bu olay bana Türk milletinin hala kopmadığını, bir ölüp bin dirildiğimizi gösterdi" ifadelerini kullandı.
Kayar, açıklamasının ardından hastaneden taburcu edilerek, evine gönderildi.
BİZE ULAŞIN