Servisler velileri tedirgin ediyor

İzmir’de 3 yaşındaki Alperen’in okul servisinde unutularak hayatını kaybetmesi ve servisçi iki grubun arasında çıkan kavgada kan dökülmesi, velileri okul öncesi tedirgin etti

Servisler velileri tedirgin ediyor
İzmir'de kreşe giden 3 yaşındaki Alperen Sakin'in okul servisinde unutularak ölmesi ve İstanbul'da servis taşımacılığı yapan iki grup arasında çıkan kavgada bir kişinin hayatını kaybetmesi yeni eğitim öğretim dönemi öncesi gözleri okul servislerine çevirdi. 2017-2018 eğitim öğretim dönemi yaklaşırken, çocuklarını okullara kayıt ettiren veliler okul servisleri konusunda büyük tedirginlik yaşıyorlar. Alsancak semtindeki Gazi Ortaokulu'nda Okul Aile Birliği Başkanı olan Sevil Başkaya, "Çocuğumu 8 senedir servis ile okula gönderiyorum. Bu sene yaşanan kötü olaylar nedeniyle tedirginlik yaşıyoruz. Servis araçlarını çok iyi seçmemiz lazım. Çocuklarımızın canları onlara emanet" dedi.

ARAŞTIRIP SORGULUYORUZ
Otopark görevlisi iki çocuk babası 30 yaşındaki Hikmet Hiçyorulmazlar, "7 yaşındaki olan çocuğum bu sene İlkokul birinci sınıfa başlayacak. Çocuğumu okul servisi ile okula göndereceğim. Son zamanlarda yaşanan olaylar bizi çok üzdü. Bu nedenle çok daha dikkatli olmalıyız. Okul servislerini en ince detaya kadar araştırıp sorguluyoruz. Belgelerinin tam olup olmadığını kontrol ediyorum. Okul servisinin çalıştığı başka okullar varsa oralara da soruyorum. Sabıka kaydı var mı yok mu? Bunu da sorguluyorum. Sonuçta çocuklarımızı onlara emanet ediyoruz. En ince ayrıntısına kadar araştırma yapmak da bizim hakkımız" dedi. 32 yaşındaki bilgisayar programcısı Arzu Çevik, "Artık kimseye güvenemiyoruz. Onlara can emanet ediyoruz. Daha önce de servis araçlarını seçerken titiz davranıyordum. Bu yaşanan olaylardan sonra daha dikkatli oluyorum. Oğlumu takip edebilmek için GPS özellikli bir saat satın aldım. Kolundaki saatten oğlumun nerede olduğunu bulabiliyorum. Belirlediğim harita dışına çıkarsa uyarı alıyorum. Artık çocuklarımızı takip edebilmek için teknolojiyi de kullanmamız lazım" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN