İzmir’de kurtuluş coşkuyla kutlanacak

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95 yıl dönümü tüm kentte coşkuyla kutlanacak. Zafer Yürüyüşü ile başlayacak kutlamalar gün boyu devam edecek

İzmir’de kurtuluş coşkuyla kutlanacak
İzmir'in 9 Eylül 1922'de, kentin düşman işgalinden kurtulup Hükümet Konağı'nda Türk Bayrağı'nın göndere çekilmesinin 95. yıl dönümü, etkinliklerle kutlanacak. Bu yıla özel olarak hazırlanan etkinlikler, sabah saatlerinde Zafer Yürüyüşü ile başlayacak. Gösteriler kapsamında saat 17.00'da Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından "Zafer Haftası" kapsamında organize edilen Atlı Süvari Birlikleri, Afyonkarahisar'dan yola çıkarak,izlediği Uşak, Manisa rotasının ardından Cumhuriyet Meydanı'ndan Gündoğdu meydanı'na yürüyecek. saat 18.00'da ise miylonların sevgilisi tüm dünyanın hayranlıkla izlediği Türk Yıldızları Gündoğdu merkezli muhteşem bir gösteri sunacak.

Fener alayı büyüleyecek
Havanın kararmasıyla birlikte her yıl geleneksel hale gelen fener alayı başlayacak. İzmirliler, Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayarak Gündoğdu Meydanı'na kadar yürüyecek. Saat 21.00'de Gündoğdu'da başlayacak Gülşen ve Murat Dalkılıç konserlerinin öncesinde ise İzmirlileri çok özel bir sürpriz bekliyor. 150 metrelik alana yayılan 6 adet istasyondan yapılacak lazer ve ışık gösterisi, izleyenlere gerçek anlamıyla 9 Eylül coşkusunu yaşatacak. Son olarak ise İzmir Marşı'nın özel olarak yeniden aranje edildiği 7 dakikalık şov için 45 kişilik bir ekip özel bir gösteri sunacak.
BİZE ULAŞIN