Önce kontrol sonra kayıt

Çocuklarını “kavgacı” ve “sabıkalı” şoförlere emanet etmek istemediklerini söyleyen İzmirli veliler, servis seçme konusunda çok titiz davranıyor

Önce kontrol sonra kayıt
Okulların açılmasına az bir süre kala, İzmir'de servis tartışması sürüyor. Türkiye 17 Ağustos'ta okul servisinde unutularak hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen Sakin'in acı haberiyle yıkıldı. Temmuz ayında da 5 yaşındaki Sami Çiçek serviste can vermişti. Son olarak İstanbul'da okul bahçesinde çatışan sabıkalı servis şoförleri, velilerin tepkisine yol açtı. Kalaba İlköğretim Okulu'nda konuştuğumuz anne-babalar tedirgin olduklarını söyledi. Çocuklarının canının servis şoförlerine ve servis annelerine emanet olduğunu ifade eden veliler, denetimlerin artırılmasını talep etti.

"TEDİRGİNİZ"
İzmir'in Güzelbahçe ilçesindeki özel okula 7 yaşındaki Kaan Kadagan'ı yazdıran 36 yaşındaki Duygu Kadagan, "Servis konusundaki üzücü olaylar bizi tedirgin etti. Eşim ve ben servisçi ile anlaşırken önce evraklarının tam olup olmadığına baktık. Ardından da yazdırdık" dedi. Denetimlerin artırılmasını isteyen Funda Bal da, "Oğlum Fırat için artık her detayı düşünür olduk. Biz de servis annesinin sigortası var mı yok mu öğrendik. Servisin okulun içine kadar girmesi de bize cazip geldi" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN