Engellenmeseydi şimdi açılacaktı

CHP’li yerel yönetimler, yıllarca açtığı davalarla statları engellemeye çalıştı. Temel atma töreninde engellemeleri unutmayan İzmirliler, “Davalar açılmasaydı, bugün statların açılışını yapıyorduk” dedi

Engellenmeseydi şimdi açılacaktı
İzmirli sporseverlerin heyecanla beklediği Alsancak, Göztepe ve Karşıyaka statlarının temeli, Buca'da düzenlenen toplu temel atma töreninde bizzat Başbakan Binali Yıldırım, tarafından atıldı. Gürsel Aksel Tesisleri'nin arazisine Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) inşa edeceği Göztepe'nin yeni stadın temeli, Başbakan Binali Yıldırım tarafından atılırken büyük coşku yaşandı. UEFA standartlarında 20 bin 35 kişi kapasiteli Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi adını alacak stadın 24 saat yaşayan bir yer olacağını belirten Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, "Yıllarca bu anı bekledik. Göztepe'nin artık kendi stadı olacak. Burası sadece futbol maçlarının yapılacağı bir alan değil, çocukların ve ailelerin her zaman faydalanabilecekleri bir yer haline gelecek" dedi. Alsancak Stadı'nın temel atma törenine katılan Hamza Dağ, "Altay'ı gelecek sezon 1'inci Lig'de göreceğimize inanıyorum, Altay en kısa sürede Süper Lig'deki yerini de alacak" dedi. Karşıyaka Stadı'nın töreninde konuşan Milletvekili Kerem Ali Sürekli, "550 günde bitirilmesi planlanan tesis, Dünya Karşıyakalılar Günü olarak kabul edilen 19 Aralık 2018'de açılmasını istiyoruz" dedi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak 3 stat için büyük heyecan duyan vatandaşlar, "Yerel yönetimlerin engelleri olmasaydı şuan statların açılışı yapılacaktı" dedi.

DAVAYLA ENGELLEDİLER
Ev hanımı Şenay Saraç, "Şu ana kadar statlara davalar açılmasaydı çoktan bitmiş olacaktı. Dava açarak vatandaşların hizmet almasını da engellediler. Bu tür davalarla CHP'li belediyelerin genel olarak taktiği oluyor. Yapmıyorlarsa da yaptırmıyorlar. Bir proje yapılırken engel oluyorlar, bitince de sahip çıkıyorlar. Önümüzdeki seçimden CHP'nin işi zor görünüyor inşallah" dedi. Mali Müşavir Ahmet Geremen, "Tüm engellemelere rağmen sonunda statlarımızın temeli Başbakanımızın sayesinde atıldı. Sayın Başbakanımız İzmir'e ayırt etmeden hizmet yağdırıyor. Biz de hizmete aşık bir İzmirli olarak çok büyük mutluluk duyuyoruz. Teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Geçmiş dönemde Sayın Başbakanımız Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmış olsaydı, İzmir'in durumu şu ankinden çok çok daha farklı olurdu" şeklinde konuştu. SGK emeklisi 2 çocuk babası Yahya Bayakçı, "Başbakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Allah onlara zeval vermesin. Her zaman arkalarındayız. Belediyelerin engellerine rağmen statların temelleri atıldı. Çok mutluyuz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN