İzmir’in kurtuluşu coşkuyla kutladı

İzmirliler kurtuluşun 95. yıl dönümünde gündüz Türk Yıldızları’nın gösterisiyle, akşam ise Gülşen ve Murat Dalkılıç konserleriyle coştu

İzmir’in kurtuluşu coşkuyla kutladı
İzmir'in işgalden kurtuluşunun 95'inci yıl dönümü, düzenlenen birbirinden farklı etkinliklerle kutlandı. 9 Eylül sabah saatlerinden itibaren başlayan kutlama programı Türk Yıldızları gösterisi, akşam fener alayı, konser, su perdesi ve ışık gösterileri ile devam etti. İzmir, on binlerce İzmirli'nin katıldığı coşkuya sahne oldu. Kentte 9 Eylül'le özdeşleşen fener alayı yürüyüşü ile birlikte heyecan doruğa ulaştı. 9 Eylül etkinliklerinin en heyecanlı anları İzmir Körfezi üzerinde yapılan lazer ve ışık gösterileri sırasında görüldü. Gündoğdu Meydanı'nda toplanan İzmirliler, körfez üzerindeki su perdesinde Atatürk görüntülerini nefeslerini tutarak izledi. Işık ve havai fişek gösterileri ise 9 Eylül kutlamalarına ayrı renk kattı. 7 dakikalık şov süresince çalan İzmir Marşı da özel olarak aranje edildi. 45 kişilik ekip tarafından hazırlanan beğenildi.

KONSERLERE İLGİ YOĞUN
Konser programı ise sevilen sanatçı Murat Dalkılıç ile başladı. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Dalkılıç, sevilen şarkılarını İzmirlilerle birlikte seslendirdi. Saat 23.20'yi gösterdiğinde sahneye çıkan Gülşen, Gündoğdu Meydanı'nda pop rüzgarı estirdi. 'Bangır Bangır' isimli şarkısıyla konserine başlayan sanatçı söylediği hareketli şarkılar ve kendisine eşlik eden dansçılarla İzmirlileri coşturdu. Kurtuluş günü kutlamaları İzmir'de gece geç saatlere kadar sürdü.

TÜRK YILDIZLARI BÜYÜLEDİ
Kurtuluşun 95. yıl dönümünde her yıl olduğu gibi Türk Yıldızları sahne aldı. Zafer coşkusunu yaşamak ve kutlamalara ortak olmak isteyen yüz binlerce İzmirli, Kordon'a akın etti.

BİZE ULAŞIN