Hayati Yazıcı AK Parti’yi anlattı

AK Parti Altıeylül İlçe Örgütü’nün 2’nci genel kuruluna katılan Hayati Yazıcı, AK Parti’nin 14.5 yıldır hükümette olduğunu hatırlatarak Türkiye’de büyük değişim yaşandığını belirtti

Hayati Yazıcı AK Parti’yi anlattı
AK Parti Altıeylül İlçe Örgütü'nün 2'nci Genel Kurulu gerçekleştirildi. Balıkesir Şoförler ve Otomobilciler Odası Salonu'nda yapılan ilçe kongresine AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile birlikte AK Parti MKYK üyesi ve Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Balıkesir milletvekilleri Kasım Bostan, Sema Kırcı, Mahmut Poyrazlı, AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula ve çok sayıda partili katıldı. AK Parti'nin 14.5 yıldır iktidarda olduğunu hatırlatan Yazıcı, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın sözünü ilke edinmiş bir partiyiz. Mezhep, etnik kimlik ve felsefi düşünce yok, duruşumuzun merkezinde insan var. Muhafazakar, demokrat bir partiyiz. Demokratik katılımcılığı, hak ve özgürlüğü önemseriz. Türkiye'de her alanı değiştirip, dönüştürdük. Kendi insansız hava aracımızı ürettik. Savunma sanayinde yüzde 70 dışa bağlıydık. Dışa bağımlığımız yüzde 40'a indi" dedi.

AYRIM YAPMIYORUZ
Kongrede konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise, "Balıkesir'de bir büyükşehir kimliği oluşturmaya çalışıyoruz. Muhalefet belediyesi olduğu halde, Ayvalık Belediyesi'nin su sorununu çözüyoruz, gidiyoruz Cunda'ya köprü yapıyoruz. Bandırma'da sanayi ile ilgili yapılması gerekenleri yapıyoruz, kavşakları yapıyoruz. Balıkesir'de de bir iş yaparken, burası Altıeylül, burası Karesi Belediyesi gibi bir ayrım yapmamız mümkün değil. Biz bir Balıkesirli kimliği oluşturmaya çalışıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN