İzmirli kadınlardan Batman’a gönül köprüsü

İzmirli 8 ev kadını, “Siz yalnız değilsiniz, biz buradayız” adını verdikleri iyilik oluşumu ile Batman’da 98 çocuğu sünnet ettirdi. Ardından da Batmanlı çocuklara sünnet düğünü yaptı

İzmirli kadınlardan Batman’a gönül köprüsü
İzmir'de ikamet eden Mine Kapı ve 7 arkadaşı, 2009 yılında "Siz yalnız değilsiniz, biz buradayız" adını verdikleri bir oluşum kurdu. Faaliyetlerine İzmir'de ev ve hasta ziyaretleri yaparak başlayan 8 arkadaş, daha sonra kocalarından aldıkları paraları biriktirerek, Türkiye'nin dört bir yanında yardıma muhtaç insanlara el uzattı. Birçok ilde ana sınıflar oluşturan, öğrencilere kırtasiye malzemeleri gönderen, gençleri evlendiren kadınlar, son olarak da Batman'ın Beşiri ilçesinde yoksul ailelerin 98 çocuğunu sünnet ettirdi. Beşiri Devlet Hastanesi'nde sünnet ettirilen çocuklar için Seyyid Ayşan Genç taziye evinde de bir etkinlik düzenlendi. Mevlit okunan etkinlikte, ellerine kına yakılan çocukların ve ailelerinin mutlulukları gözlerinden okundu.

EŞLERİ DESTEK VERDİ
Amaçlarının kardeşlik, kaynaşma, sevgi ve gönül köprüsü kurmak olduğunu anlatan Mine Kapı, "Kaymakamlıkla ve hastaneyle işbirliği içerisinde 98 çocuğumuzu sünnet ettirmenin vermiş olduğu mutluluğu yaşıyoruz. Bizler gibi evde oturan kadınlarla, bu gönül köprüsünde hep birlikte el ele verip daha çok ileriye yürümeyi umuyoruz. Bizler bu işleri yaparken en büyük desteğimiz eşlerimiz" dedi. Çocuğu sünnet edilen Nihal Okan, "Çok mutlu olduk. Çocuklarımız bizden daha mutlu" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN