TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Okula uyum haftası başladı

İzmir’de okul öncesi, birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıfa devam edecek 233 bin öğrenci uyum haftasına başladı. Veliler ve öğrenciler, heyecanla okulun yolunu tuttu. Ömer Yahşi, “Öğrencilerimiz hızlı bir şekilde uyum sağlayacak” dedi

Okula uyum haftası başladı
İzmir'de okul öncesi, birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıfa devam edecek 233 bin öğrenci, uyum haftası için sınıfları doldurdu. Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamı, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yana uygulanan uyum haftasının başlangıcı nedeniyle Karşıyaka'daki Mavişehir İlkokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti.

KAYNAŞACAKLAR
İzmir'de 57 bin 975 okul öncesi, 52 bin 366 birinci, 69 bin 403 beşinci, 53 bin 686 dokuzuncu sınıf olmak üzere toplam 233 bin 430 öğrencinin bugün itibarıyla sınıflarına geldiğini belirtten Yahşi, "Neşeli bir şekilde sınıflarına, öğretmenlerine uyum sağlamaya başladılar. Sınıflarını, öğretmenlerini ve okulu tanımaya yönelik ön hazırlık anlamına geliyor bu hafta. Daha ilk dakikalarda öğrencilerimizin hızlı bir şekilde okula uyum sağlamaya başlaması öğrencilerin gayet hazırlıklı bir şekilde okula geldiğini gösteriyor" diye konuştu. Hafta boyunca öğrencilerin okula daha kolay uyum sağlamaları amacıyla çocuk-aile-öğretmen tanışma programları, okul ve eğitim ortamını tanıma, kaynaşma gibi etkinlikler düzenlenecek.
BİZE ULAŞIN