Ölüm yolculuğuna Ege’de geçit yok

Yasa dışı yollarla Yunan adalarına gitmeye çalışan kaçak mültecilerin ölüm yolculukları devam ediyor. İzmir’de 1 günde toplam 127 kaçak göçmen yakalandı

Ölüm yolculuğuna Ege’de geçit yok
Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan mültecilerin yasa dışı yollarla Yunan adalarına gitmek için yaptığı ölüm yolculuğu devam ediyor. Binlerce mülteciye mezar olan Ege Denizi, bilindik manzaralara sahne olmaya devam ediyor. Tatil sezonunun kapanmasının ardından boşalan Ege sahilleri, gece ölüm yolculuğuna çıkacak kaçak göçmenlere ev sahipliği yapıyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekipler ve jandarmanın son bir haftada artan yasa dışı geçiylerin önüne geçebilmek için başlattığı geniş kapsamlı çalışmaların ardından geçtiğimiz gün İzmir'in sahil kesimleri Foça, Çeşlme ve Dikili'de yapılan 3 ayrı opaerasyonda toplam 127 mülteci ve 1 Suriye uyruklu 2 insan kaçakçısı yakaladı.

3 AYRI OPERASYON
Foça'da jandarma ekipleri durdurup kontrol ettiği minibüste, yabancı uyruklu 29 kaçak ile 1'i Suriyeli 2 organizatör yakalandı. 2 organizatör ise sevk edildiği adliyede çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı. Dikili açıklarında ise Midilli'ye geçmek isteyen, 52 Suriyeli göçmen yakalandı. Çeşme'ya bağlı Karaabdullah Burnu'ndan Yunanistan'ın Sakız Adası'na geçmek üzereyeken Sahil Güvenlik ekipleri tarafından durdurulan botta 46 Suriyeli sığınmacıyı yakaladı.
BİZE ULAŞIN