Evdeki yangın ormana sıçradı

Balıkesir Dursunbey’de bir evde çıkan yangın, ormana sıçradı. Geniş arazide rüzgarın da etkisiyle yayılan yangında yaklaşık 100 hektarlık alan küle döndü

Evdeki yangın ormana sıçradı
Balıkesir Dursunbey'de bir evde geçtiğimiz gün yangın çıktı. 40 kilometre hızla esen rüzgar nedeniyle alevler ormanlık alana ve yan evlere sıçradı. 3 köy evi 2 samanlık zarar görürken, yangın yaklaşık 100 hektarlık ormanlık alana yayıldı. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kontrol altına aldı. Yangının çıkış nedenini öğrenmek için itfaiye ve jandarmanın araştırmalarını sürdürdüğünü belirten Balıkesir Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı, "Bütün ekiplerimizi seferber ederek Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü olarak 2 helikopter, 20 arazöz, 3 dozer yaklaşık 150 personelle yangına müdahale ettik" dedi.

47 YANGIN ÇIKTI
"Ne kadar bir alanın zarar gördüğü konusunda da arkadaşlarımız kesin ve net bir rakama ulaşmak için ölçüm yapacaklar" diyen Kırcı, "Şu anda yaklaşık 100 hektara yakın bir alanın zarar gördüğünü tahmin ediyoruz. Balıkesir'de bu sene 47 tane orman yangını çıktı ama bunun dışında yaklaşık 160- 170 arasında da kırsal yangın var. Ormanlarla köy arazilerimiz Balıkesir'de iç içe. Yaklaşık 200 yangına ekiplerimiz iştirak etti" dedi.
BİZE ULAŞIN