İzmir sağlıkta altın çağını yaşayacak

Bayraklı’da 2019 yılında açılacak şehir hastanesi ile İzmir altın çağını yaşayacak. AK Partili Kerem Ali Sürekli, “İzmir’de yeni yapılacak 5 hastanenin ihalesi 2018 yılında gerçekleştirilecek” dedi

İzmir sağlıkta altın çağını yaşayacak
AK Parti'nin iktidara gelişinin ardından 15 yıl içerisinde sağlık alanında devrim yaşandı.Sağlık alanında kesenin ağzını açan hükümet, İzmir'de de dev yatırımlar gerçekleştirdi. Neredeyse her ilçede üst düzey hastanelere kavuşan İzmir şimdi de 2019 da açılacak olan birbiren entegre 6 ana binadan oluşan toplam 2 bin 60 yatak kapasiteli dev şehir hastanesi ile sağlık alanında altın çağı yaşayacak. Bunun yanı sıra Aliağa, Dikili, Beydağ, Kiraz, Karşıyaka Devlet Hastanesi'nin ihaleleri 2018 yılında yapılacak. Sağlıktaki dönüşümü anlatan AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, hastaneler ile ilgili bilgiler verdi.

YENİLERİ GELİYOR
Sağlık alanında yapılan yatırımlardan İzmir'in önemli bir pay aldığının altını çizen Sürekli, "İzmir'de bir çok hastane yaptık. Mevcut hastanelerin, fiziki şartlarını iyileştirdik ve yatak kapasitelerini artırdık. 2019'da açılacak Bayraklı Şehir Hastanesi'nde dakikada 7 ambulans giriş yapabilecek. 54 ameliyathane 214 yoğun bakım servisi mevcut. Yeşil ve çevre dostu hastane. 4 bin kişi istihdam edilecek. Faaliyete geçtiğinde günde 72 bin kişi giriş çıkış yapacak. Hastanenin alt yapı çalışmaları çok uzun süreç aldı. Çok sert zeminde yapılıyor. Depreme dayanıklılık açısından muazzam ama altyapı çalışmaları zor geçti. Yap işlet devret modeli uygulandı. 2018 de hastanenin süratle yükseldiğini göreceğiz. Aliağa, Dikili, Beydağ, Kiraz, Karşıyaka Devlet Hastanesi'nin ihalesi durumuna 2018 yılı içinde yapılacak. 2018 yılında İzmir istediğimiz seviyeye gelecek. 2019 da İzmir'de sağlıkta altın çağını yakalayacağız" dedi. İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur ise, "2002 yılından bu yana İzmir'e sıfırdan 16 hastane inşa edildi. Toplamda 972 milyon lira 773 bin lira ödenek gönderildi" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN