‘Kiralık’ dolandırıcı

İzmir’de kurduğu internet siteleri üzerinden yerli ve yabancı turistlere olmayan lüks araçları kiralayan Tolga Önder İzkubarlas, düzenlenen operasyonla yakalandı

‘Kiralık’ dolandırıcı
Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne başvuran aralarında yerli ve yabancı turistlerin bulunduğu 29 kişi, "www. internationalcarturkey.com", rentacarspeedy.com" ve "carrentacarturkey. com" adlı internet siteleri üzerinden lüks araç kiraladıklarını ancak tutarı belirtilen hesaba gönderdikten sonra firma yetkilisine ulaşamadıklarını ifade ederek şikayetçi oldu. Zanlının benzer yöntemlerle turistleri yaklaşık 150 bin lira dolandırdığı ortaya çıktı. Son günlerde artan şikayetler üzerine polis ekipleri konu ile ilgili geniş çaplı araştırma yaptı. Turistleri dolandıran zanlının daha önce emniyette benzer suçlardan suç kaydı bulunan 42 yaşındaki Tolga Önder İzkubarlas olduğu tespit edildi.

DOSYASI KABARIK
Polis ekipleri operasyon için düğmeye bastı. Adresi tespit edilen İzkubarlas önceki gün kıskıvrak yakalandı. Hakkında 5 yıl 5 ay 20 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan zanlı emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı. Zanlının polislere yakalanmamak için mağdurların gönderdiği parayı kendi hesabı yerine ölen anne ve babasının hesabına yatırmalarını istediği öğrenildi. Zanlının İzmir'in yanı sıra İstanbul, Bursa, Niğde, Aydın, Mardin, Samsun, Konya ve Kars'ta benzer şekilde dolandırıcılık olaylarına karıştığı bildirildi.
BİZE ULAŞIN