850 bin öğrenci ders başı yaptı

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte İzmir’de, dün 850 bin öğrenci için ders zili çaldı. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, kantin ve okul servisi denetiminin devam ettiğini söyledi

850 bin öğrenci ders başı yaptı
İzmir'de 2017-2018 eğitim öğretim yılı törenlerle başladı. İlk tören Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirildi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. İlk törenin ardından Bornova ilçesindeki Dr. Cavit Özyeğin İlkokulu'nda ikinci tören düzenlendi. İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'nın katıldığı törende konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, "İzmir'de yaklaşık 850 bin öğrenci ile 50 bin öğretmen ve çalışanın okullardaki yerini aldı. Bizler bu mesleği seviyoruz. Özellikle öğrencilerimizin, güvenliği, akademik başarısı, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif başarılar elde etmesi için çalışmaya devam ediyoruz. Okullarımızın tekli eğitime geçişinde oranımızı artırıyoruz. Kantin ve servislerimizin denetimleri yapılıyor. Emniyetimiz her okulumuzda güvenliği iyi bir şekilde takip edecek" dedi. İzmir'in 2016-2017 eğitim öğretim yılında başarısını artırdığını belirten Yahşi, "Artışın bu yıl da devam edecek. Okul öncesi, mesleki eğitim ve özellikle özel eğitime ihtiyaç duyan engellilerle ilgili sayın valimizin ciddi desteği var. Özel eğitim öğrencilerimizin hiçbiri evlerinde kalmayacak, hepsini eğitim sürecinin içine alıyoruz. Kınık'tan Kiraz'a varana kadar tüm özel eğitim öğrencilerini eğitim sürecine aldık" dedi. İlk ders zilini Vali Erol Ayyıldız ve protokoldeki isimler çaldı. Sınıfları ziyaret eden protokol, öğrencilere hediyeler verip başarılar diledi. Öğrencilere ders kitaplarının yanı sıra "15 Temmuz Milli İrade Destanı" kitapçığı da dağıtıldı.

SERVİSLER GELDİ TRAFİK ARTTI
Öte yandan İzmir'de, yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde servis araçlarının da trafiğe dahil olmasıyla trafikte yoğunluk yaşandı. İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, sıkışan trafiği helikopterden denetledi.
BİZE ULAŞIN