Evren bebek her geçen gün eriyor

Mermer kemik hastası 1.5 yaşındaki Evren bebek, her geçen gün kilo kaybediyor. Kemikleri çok hassas olduğu için anne ve babasının kucağına bile alamadığı bebeğin ağırlığı 2 kiloya kadar düştü

Evren bebek her geçen gün eriyor
İzmir'de 26 yaşındaki Nuran Yıldırım ve 35 yaşındaki Murat Yıldırım çiftinin, 1.5 yaşındaki çocukları Evren, anne ve babasının gözleri önünde adeta eriyor. Hastalığın teşhisinin ardından tedavi gördüğü hastaneden taburcu olurken 8 kilogram ağırlığında olan Evren bebek, şu an 2 kilograma kadar geriledi. Bebeğini bu şekilde görmeye dayanamadığını belirten anne Nurcan Yıldırım, "Defalarca hastaneye gittik. Ancak 'tedavisi yok' diyerek bizi eve gönderdiler. Çocuğumuz günden güne eriyor. Doğduğu zaman 2.4 kilogramdı. Şu an doğduğu günden daha da zayıfladı. Aslında bu hastalığın tedavisi olduğunu öğrendik ama durumumuz iyi olmadığı için gidemiyoruz. Bunun için Sağlık Bakanlığı'ndan yardım bekliyoruz. Ben çocuğumu kucağıma alamıyorum. En son bundan 5 ay önce 1-2 defa kucağıma almıştım. Kemikleri çok hassas olduğu için korkuyorum. Diğer anneler gibi onu koklayıp, sevmek istiyorum ama yapamıyorum. Altını değiştirirken bile çok zorluk çekiyoruz" dedi.

YARDIM BEKLİYOR
Eşinin son 1 aydır çalışmayıp kendisine yardımcı olduğunu anlatan anne Yıldırım, "Eşim yanımda olmadığı zaman zaten tek başıma bakamıyorum. O yüzden eşim de çalışmıyor, bana yardımcı oluyor. Bebeğimin, kollarında, bacaklarında ve kalçasında kırıklar meydana geldi. Çocuğumuzun sağlığına kavuştuğu günü görmek istiyorum" dedi. Evren'in 6 yaşındaki abisi Eren ise hiç kucağına alamadığı kardeşi iyileşince onunla oyunlar oynamak istediğini söyledi. Yıldırım ailesi, Evren bebeğin tedavisi için yardım bekliyor.
BİZE ULAŞIN