Esentepeliler yola çıkmaya korkuyor

Çiğli Esentepe’deki yol sorunu vatandaşı çileden çıkardı. Yolları bozuk olan mahallede, her gün birileri düşerek kolunu bacağını kırınca vatandaşlar sokağa çıkmaya korkar hale geldi

Esentepeliler yola çıkmaya korkuyor
İzmir'in Çiğli ilçesine bağlı Esentepe mahallesi 8809/40 sokak yolun yapılmaması mahallenin tepkisine neden oldu. Asfalt atılmayan yoldaki irili ufaklı birçok çukur tehlike saçıyor. Hemen hemen her gün birinin düştüğü yolda birçok yaşlı kolunu bacağını kırdı. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının ardından okula giden öğrencilerin servisleri, yolları bozuk olduğu için mahalleye giremiyor. Yetkililere seslenen bölge sakinleri yollarının bir an önce yapılmasını istedi.

2 KOLU DA KIRILDI
Bozuk yolda düşerek 2 kolunu birden kırdığıı belirten mahalle sakinlerinden 60 yaşındaki Nihal Kuşçu, "Emekliyim, maaşımı çekmeye giderken mıcırdan ayağım kaydı ve iki kolum birden kırıldı. Sağ kolumu kullanamaz durumdayım. Buradan ne çıkabiliyoruz ne inebiliyoruz. Yolların düzeltilmesini istiyoruz. Vergi veriyoruz bu evlere... Vergileri 3 gün geciktirirsem cezayı almayı biliyorlar, o zaman ben de bu yolu istemeyi biliyorum. Belediyeye gittim 'Geçmiş olsun. En kısa zamanda yolu yapacağız' dediler. Ama 3 aydır hiçbir şeyin yapılmadı" dedi. Mahalleye geçtiğimiz yıl taşınan Eda Yıldırım Alşen, çocuklarının okula gitmekte zorlandığını, servis araçlarının da yol bozuk olduğu için mahallelerine girmediği dile getirdi. Alşen, "Servisler mahalleye girmiyor. Şoförler, Araçlarımızın alt takımlarını bozamayız, yola giremeyiz' diyorlar" diye konuştu. Mahalle sakinlerinden Hayriye Gürkan ise iki çocuğu ile birlikte düşe kalka yoldan yürüdüklerini ve okula gittiklerini söyledi. Gürkan, İzmir'in göbeğinde böyle bir manzara içinde yaşamalarının kendilerini üzdüğünü belirterek, yetkililerin bir an önce konuya el atmalarını istedi.
BİZE ULAŞIN