Karşıyaka’ya müjde

Karşıyaka’nın Yalı’ya yapılacak stadında yasal işlemlerde sona gelinirken, inşaat için düğmeye basıldı. Tesislerin, 19 Aralık 2018 tarihine bitirilmesi için talimat verildi

Karşıyaka’ya müjde
Karşıyaka Başkanı Mutlu Altuğ, Divan Başkanı Cihan Büyükoral, İZVAK Başkanı Ali Erten, KSK Ankara Temsilcisi Cüneyt Başak, kulüp varlık kurulundan Tayfun Yelkenbiçer'in hazır bulunduğu heyet geçtiğimiz gün Ankara'da Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk'ün katıldığı önemli toplantılar yaptı. İzmir Şehir Plancıları Odası'nın yapmış olduğu itirazları revize edildi. Projenin revize edilmiş halinde itirazda bulunan İzmir Şehir Plancıları Odası tarafından da onaylandı. Yapılan yeni proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ'ye teslim edildi. Yeni düzenlenen projenin 20-25 gün içinde yasal işlemlerinin tamamlanıp, inşaatın başlanacağı açıklandı.

19.12'YE YETİŞTİRİN
Karşıyaka'nın Yalı'ya yapılacak stadının inşaatının 16 ayda bitmesi planlanıyordu. Ancak Spor Bakanlığı, 19 Aralık 2018'de 'Dünya Karşıyakalılar Günü'ne yetiştirilmesi için hızlı bir şekilde yapılmasının talimatının verdiği öğrenildi. Son 6 yıldır yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirten KSK Ankara Temsilcisi Cüneyt Başak, "Yönetimimiz ve camiamız bu süreçte çok önemli mesai harcadı. Biz, KSK'nin geleceğinin kurtuluşunun stat olduğu çok iyi biliyoruz. İnşaatın hızla başlayıp, kulübümüze yakışan bir stadyuma kavuşmasını bekleyeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN