Özgür KAYNAR: Sığ siyaset değil, ülkemiz kazansın

Yaşananlar anı anına idrak edilemeyebiliyor, bir müddet geçip, taşlar zihinde yerli yerine oturunca fotoğraf tamamlanıyor.
İçinden geçtiğimiz şu günlerin ve son birkaç yılın ne kadar zorlu ve ibretlik olduğu da gelecekte daha net anlaşılacak.
Olaylara yakınlık ya da uzaklık derecesine göre kimileri daha evvel, kimileri daha geç fark edecek ama mutlaka fark edecek.
Türkiye düşmanlarının taşeronluğuna soyunup ihanet şerbeti içenlerin suyu bulandırarak gerçekleri saklamak için sergilediği hainlikler olmasa...
Birileri de siyasi beklentiler, ruhunu esir alan hesaplaşma ihtirası ve şahsi menfaatler nedeniyle bu girişimlere çanak tutmasa... taşlar yerine oturacak Neyin doğru, neyin yanlış olduğu aslında çok daha önce zihinlerde yer bulacak, taşlar oturacak.
Siyasi bakış açısının sınırlandırdığı pencerenin dışına çıkıp olaylara bakarsak, kişisel meseleleri bir kenara bırakıp milli menfaatleri gözetirsek; bulandırılmaya çalışılan sular durulur.
İşte o zaman, olaylar ve tehditler net görülür, milli mutabakat da eksiksiz vücut bulur.
Ülkemiz nazarında büyük ölçüde tamamlanan o milli mutabakatta yerini henüz alamayanlara umut bağlayanların hevesleri kursağında kalacak.
Bu ülkenin tüm vatansever evlatları, milli birlik ve beraberlik çatısı altında tek vücut oldukça, Türkiye daha da bağımsızlaşıp güçlenecek, köklerini daha da sağlamlaştıracak...

KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nde rektör değişimi üzerine epey yorum yapıldı.
Ancak, kişiler üzerinden bir devlet kurumunun, bir eğitim yuvasının hedef alındığı; mezunların, öğrencilerin ve çalışanların rencide edildiği ise hesap edilmedi.
Genel Sekreter Nurettin Memur'a göre hesap başka!
17-25 Aralık sonrası FETÖ ile mücadele etmek için o koltuğa oturan Memur, FETÖ'cülerin bulandırdığı suda balık avlamak isteyenlere ve onların peşinden gidenlere dikkatleri çekiyor.
Karşılarına çıkanı yok etmek için her şeyi göze alan, çevirmediği dümen ve fırıldak kalmayan o şer çetesinin hedefinde iken, güç ve destek veren gerçek dostlardan biri gazeteci Nurettin Memur'du.
İtirafçılarının bile iftiracı ve inkarcı olduğu FETÖ'cülerin hedef saptırmalarına kapılmadan önce, lütfen siyasi gömleğimizi ve şahsi hesaplarımızı bir kenara bırakıp, olayları öyle değerlendirelim.
Şunu da bilelim, içinden geçtiğimiz şu kritik süreçte yargı gereken neyse yapıyor, yapacaktır da...
BİZE ULAŞIN