Emniyet okulların çevresini denetledi

İzmir polisi, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilerin güvenliği için tedbirlerini artırdı. Polis, okulların çevrelerinde ve güzergahlarındaki esnafı denetledi

Emniyet okulların çevresini denetledi
İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla 'Çocukların korunmasına yönelik denetim uygulaması' adı altında denetim yapıldı. Denetim kapsamında okulların açıldığı ilk hafta yaşanacak yoğunluk nedeniyle trafikte tedbirler arttırıldı. Ekipler okul önlerinde ve öğrencilerin okullara geldiği güzergahlarda şüpheli görülen kişilere kimlik sorgulaması yaptı. Ayrıca okula yakın işyerleri de denetlenerek eksikleri bulunanlara cezai işlem uygulandı. Öğrenciler ve ailelerin trafik ve güvenlik konularında bilinçlenmeleri ve farkındalık yaratılabilmesi amacıyla, broşürler dağıtıldı.

Denetimler sürecek Çocukların güvenliği için yapılan denetimlerle ilgili açıklama yapan emniyet yetkilileri, "Eğitim öğretim dönemi boyunca, öğrencilerimizin her türlü suçtan korunmaları amacıyla, kentteki okulların yönetimlerine, velilere, rehber öğretmenlere ve öğrencilere yönelik koruyucu ve önleyici bilgilendirme toplantıları yapılacaktır. Yıl boyunca denetimler sürecek. Her türlü denetim yapılacaktır" dedi.
BİZE ULAŞIN