Bakan Özhaseki müjdelerle geldi

Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, İzmir’de Sabah Gazetesi tarafından düzenlenen Kentsel Dönüşüm ve Stratejik Yaklaş��mlar Kurultayı’nı değerlendirdi

Bakan Özhaseki müjdelerle geldi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin 3.'sü İzmir'de düzenlen Kentsel Dönüşüm ve Stratejik Yaklaşımlar Kurultayı'nda devrim niteliğinde müjde verdiğini söyleyen Müteahitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Yasası ile ilgili yeni bir taslak hazırlığında olduğunu söyledi. Daha uygulanabilir düzenlemelerle yeni yasa hayata geçirilecek. Sıfır faizle inşaat bitimine kadar kredi verileceği ifade edildi. İzmir'de 350 bin konut, ülke genelinde 7.5 milyon konut dönüşmesi gerekiyor. Deprem acılarıyla yaşamamız için çok önemli bir karar. Reform niteliğinde bir karar. Yeni düzenlemelerin çıkmasını sabırsızlıkla bekliyoruz" diye konuştu.

YENİ KANUN EKİM'DE
Önümüzdeki aylarda yeni tasarının hayata geçeceğini dile getiren Nasır, "Ekim ayında, yeni kanun yürürlüğe girecektir. Sabah Gazetesi'ne bu organizasyonu yaptığı için hem federasyon, hem konfederasyon olarak teşekkür ediyoruz" dedi. Bakan Özhaseki'den iki taleplerinin olduğunu belirten Nasır, "İmar Kanunu'nda otopark yönetmeliğine yönelik bir düzenleme yapılıyor. Zemin üzerindeki otoparkların emsale dahil edilmesinin büyük sıkıntılar yaratacağını söyledim. Arsaların küçük olması nedeniyle, maliyet çok yükselecek" dedi.
BİZE ULAŞIN