Sağlıkla gel Gizem

Beynindeki sorun aşılamayan Gizem Fındık’ın (17) dosyasını inceleyen Bakanlıktan sevindirici haber geldi. Ameliyat kararı alınan Gizem, dün yakınlarının duaları ile İstanbul’a uğurlandı

Sağlıkla gel Gizem
Beynindeki tümör nedeniyle iki kez ameliyat olmasına rağmen iyileşemeyen 17 yaşındaki lise öğrencisi Gizem Fındık için devletin ilgili kurumları harekete geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Gizem'in dosyasını inceleyen Sağlık Bakanlığı ekiplerinden sevindirici haber geldi. Beynindeki tümörün iyi huylu olduğunu ifade eden AK Partili Kerem Ali Sürekli, "Genç kızımın sağlığına kavuşması için bugün özel ambulansla İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sevk ediyoruz" dedi. Karabağlar İlçesi'nde annesi 36 yaşındaki Fidan Fındık ile yaşayan Gizem Fındık'ın hayatı geçtiğimiz yıl ekim ayından beri kabusa döndü. Göz şişliği nedeniyle gittiği hastanede beyninde tümör olduğunu öğrenen Fındık, iki kez ameliyat masasına yattı fakat tam olarak iyileşemedi. Anne karnındayken babasını kaybeden Gizem Fındık, hastane köşelerinden kurtulmak ve okula gitmek isterken, temizlik işlerine giderek kızına bakan anne Fındık ise devlet yetkililerinden yardım talep etti.

CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞECEK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da talimatıyla Gizem'in dosyası İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından Sağlık Bakanlığı yetkililerine gönderildi. Dosyayı inceleyen yetkililer, Gizem için ameliyat kararı aldı. Konuyu yakından takip eden AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, "Gizem'in beynindeki tümör iyi huylu olduğunu öğrendik. Kardeşimiz İstanbul'da uzman hekimler tarafından ameliyat olacak. İnşallah tümörden kurtulmuş bir şekilde kendisini karşılayacağız. Ayrıca taburcu olduktan sonra ise kızımız Gizem'i Cumhurbaşkanımız ile görüştüreceğiz" diye konuştu. İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyat olacak olan Gizem Fındık, dün özel bir ambulans ile İzmir'den hareket etti. Gizem'i arkadaşları, yakınları ve İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur yolcu etti. Yola çıkmadan önce okula gidip arkadaşlarıyla görüşen Gizem, geri geleceği günleri düşündüğünü belirterek umutlu olduğunu ifade etti. İlgilenen herkese teşekkür eden Fındık, "Küçüklüğümden beri hayalim oyuncu olmak. İyileşebilirsem bunu gerçekleştirmek istiyorum" ifadesini kullandı. Anne Fındık, "Kızımın ameliyatları inşallah son bulur ve sağlığına kavuşur. Sesimizi duyan ve bizi yalnız bırakmayan herkesten Allah razı olsun. Kızım ise çok heyecanlı. Kolay olmayan ameliyatlar geçirdi ve morali çok bozuktu. Kısa bir psikolojik destek sonrası kızım ameliyata hazır" dedi. İzmir İl Sağlık Müdürü Bedia Salnur ise Gizem'in inşallah sağlıklı bir şekilde geri geleceğini belirterek, "Gizem'in ameliyatı için her şey hazır. Allah'ın izniyle güzel bir süreç sonrası Gizem eski sağlığına kavuşacak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN