Açtığı davaları unutmaya başladı

Kocaoğlu’nun yat limanı yapılsın çağrısına tepki göstererek hükümetin projelerini hatırlatan AK Partili Atilla Kaya, “Başkan, açtığı davaları unutmaya başladı” dedi

Açtığı davaları unutmaya başladı
AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "İzmir Körfez Festivali" sırasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na Pasaport İskelesi'ne yat limanı yapılması çağrısında bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun tutarsızlık içerisinde olduğunu öne sürdü. Başbakan BinaliYıldırım'ın İzmir için hazırladığı 35 Proje'de 10 adet yat limanının yer aldığını hatırlatan Kaya, CHP'li büyükşehir ve ilçe belediyelerinin açtıkları davalar nedeniyle yaptıkları itirazlar sonucunda 10 yat limanından 7'sinde sürecin durduğunu söyledi. AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, yaptığı yazılı açıklamada Başkan Kocaoğlu'nun, Pasaport İskelesi'ne yat limanı yapılması için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nı göreve çağırmasının abesle iştigal olduğunu belirtti.

ANLAMAKTA ZORLANIYORUZ
"Kocaoğlu'nun ne yapmaya çalıştığını anlamakta güçlük çekiyoruz" diyen Kaya, "12 yat limanı projesinden 7 tanesine açılan davalar ve itirazlar nedeniyle süreç durdu" dedi. Urla Çeşmealtı, Bayraklı ve Karşıyaka'daki yat limanı projelerine Büyükşehir Belediyesi'nin, Seferihisar Yat Limanı'na ise Seferihisar Belediyesi'nin itiraz ettiğini belirten Kaya, "CHP'li büyükşehir ve ilçe belediyelerinin, İzmir'deki 'istemezük' korosunun kente yapılacak her yatırımda olduğu gibi bu projelerde de takındığı tavır bellidir. Davalar açtılar, planlara itiraz ettiler, zorluk çıkarttılar, İzmir'e bu Yat Limanları'nın yapılmaması için her şeyi yaptılar. Şimdi de hiç bunlar olmamış gibi Sayın Aziz Kocaoğlu çıkıp Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nı göreve çağırıyor. Bu tam bir tutarsızlık örneğidir. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu! Şimdi de çıkmış, 'Bakanlık, Pasaport İskelesi'ne Yat Limanı yapsın' diyor. Madem öyle, yapılacakları neden engellediniz? Sizin engellemeleriniz olmasaydı, İzmir'in bugün mevcut işleyenlerle birlikte 12 Yat Limanı olacaktı. Aziz Kocaoğlu İzmir'in yatırımlarını o kadar çok engelledi, o kadar çok itiraz edip o kadar çok davalar açtı ki günün sonunda yaptığı itirazları, açtığı davaları bile unutmaya başladı. İzmir'e yapılacak yat limanları CHP'li belediyeleri tarafından engellenmiştir" diye tepki gösterdi.
BİZE ULAŞIN