Biri vurdu biri durdu

Süper Lig’in Egeli takımlarından Göz Göz, galibiyet serisini 4’e çıkardı. Akhisar Belediyespor ise Konya deplasmanından mağlup döndü

Biri vurdu biri durdu
Süper Lig'in tek İzmirlisi Göz Göz, galibiyet serisini Sivas'ta da sürdürdü. Bir diğer Ege ekibi Akhisar Belediyespor, Konya'da kaybetti. TFF 1. Lig'de ise Altınordu harici Ege ekipleri istedikleri sonuçları alamadı. Ege takımlarının performansını Spor Masası'nda konuştuk.
Çağatay Çağlar: Göztepe'nin başarısının sırrı nedir?
- Lebip Timor: Bu başarının ardında akıllı yönetim ve akıllı seçimler yatıyor. Hem futbolcu hem de teknik adam seçiminde tam isabet yaptılar. Tamer hoca da kazan kadroya çomak sokmuyor ve işler iyi gidiyor. İlginç bir maç oldu Sivas'ta. Makedon oyuncu Jahoviç'in peş peşe attığı 3 golle maçın fişini çekti adeta. Büyük bir değişime rağmen alkışlanacak bir gelişimleri var. Eskiden bir tribün tezahüratı vardı, 'hişt, hiş geliyor' geliyor diye. Efsane adına bunu anımsadım ve çok heyecanlandım.
- Serhan Çifdalöz: Göztepe'de futbolcuların ve teknik heyetin isteği, arzusu takım olmayı getirdi. Bunun sonucunda da başarı geldi. Bunun devam etmesi en büyük arzumuz... Tabi bu hafta Büyükşehir'e karşı büyük bir sınav verecekler. Takımın kazanma alışkanlığı, taraftarıyla birlikte en büyük kozu olacak.
Çağatay: Teleset Mobilya Akhisarspor, Konya'dan eli boş dönüyor. Neden kaybettiler maçı?
- Lebip: Maçı ilk yarıda kaybettiler. Golü yedikleri 18. dakikaya kadar 3 netleri vardı ama gol sesi çıkmadı. İlk yarının sonuna doğru da skoru eşitlemek bir yana öne geçme şansları da oldu ama son vuruş becerileri yoktu. Bursa deplasmanında olduğu gibi bu deplasman maçında da kaçırdıklarının kurbanı oldular. Sezon başındaki havaları kaçmış gibi geldi bana. Çok basit gollere boyun eğiyorlar.
- Serhan: Akhisar'ın bu maçtaki en büyük sıkıntısı şans faktörlerinin yanında olmamasıydı. İstedikleri deplasman galibiyetine bu hafta da ulaşamadılar. Okan Hoca, kolay gol yeme alışkanlığını çözerse, Fenerbahçe maçından puan çıkarmayı başaracaktır.

TFF 1. LİG'DE SIKINTILI HAFTA

Çağatay: Altınordu, 3 puanı 3 golle aldı. Kolay mı kazandılar?
- Lebip: 3-0'lık skor, kolay bir maç oldu izlenimi verse de ustalar iş başındaydı. İlk yarı biterken sahne alan Kerim Avcı, 52. dakikada fişi çekti, Mirkan ise 74'te son noktayı koydu. Başkanı, hocası ve geleceğin yıldızları ile futbolumuzu parlatıyorlar.
3 gol ve 3 puandan daha fazlaları var.
Türk Futbolu'nun geleceğine ışık tutan bir takımın adıdır Altınordu.
- Serhan: Altınordu, Gaziantep'e karşı sürprize izin vermedi. Takımın daha da morallenmesini sağlayan maçtı. Hem gol yemeden maç bitirmesi, hem de hücum hattının artan performansı yüz güldürdü.
Çağatay: Balıkesirspor Baltok, Rize'yi elinden kaçırdı. 1 puana nasıl bakıyorsunuz?
- Lebip: Maçın son bölümünde hakemin kolay çaldığı bir penaltı ile öne geçtiler ama bu golle maçı bitirdiklerini düşünmüş olmalılar ki son 15 dakika Rizespor, maçı tek kaleye dönüştürdü.
Nitekim 90. dakikada gelen penaltı kararı sonrası skor eşitlendi ve puanlar paylaşıldı.
Yazık oldu, bu şans her zaman gelmez.
da Yusuf Şimşek ile yollar ayrıldı.. Çağatay: Denizli yine kaybetti. Ardından
- Lebip: Deplasmanda 2 gol atacaksın ama puan alamayacaksın. 14 golle ligin en çok gol yiyen takımı oldular. Bu maçta yedikleri 4 gol defanstaki çöküşün ve puansızlığın göstergesi. Üstündeki takımların da puan kaybetmesi farkın açılmasını önlüyor. İşler her geçen hafta daha zorlaşırken üstüne Yusuf hoca ile de yollar ayrıldı. Umarız bu takım için hayırlı olur.
- Serhan: Ligin dibinde olmalarından dolayı yaşadıkları stress futbolcuları rahat bırakmıyor. Sürekli bir telaş halindeler. Bu da sonuca yansıdı ve Yusuf Hoca gitti. Acil bir galibiyete ihtiyaçları var.
Çağatay: Manisaspor evinde kaybetti. Neler oluyor Manisa'da?
- Lebip: Sadece saha içinde değil, saha dışında da sorunları var. İstanbulspor maçında bu moralsizlik sahaya da yansıdı.
Dimov'un atılmasıyla 1 saat 10 kişi oynadılar. Rakibin kaçırdığı 2 penaltı da işin cabası. 2-1'den sonra çok istediler ama zaman yetmedi.
BİZE ULAŞIN