Genç Denizli ile başarıya uzanan yol

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Resim Atölyesi’nde yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara giriş sınavına hazırlanan 3 genç, istedikleri bölümleri kazandı.

Genç Denizli ile başarıya uzanan yol

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve yetenekli gençlerin ortaya çıkması için faaliyet gösteren Genç Denizli'nin çalışmaları devam ediyor. Genç Denizli Resim Atölyesi'nde yetenek sınavı ile öğrenci kabul eden okullara giriş sınavına hazırlanan Furkan Sönmez ve Hatice Akkuş, Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesini, Fidan Bayram ise Adnan Menderes Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği bölümünü kazandı.
Hayata geçirdiği Genç Denizli'nin sosyal bir proje olduğunu kaydeden Genç Denizli Resim Atölyesi Eğitmeni Hülya Kaya, gençlerin yeteneklerinin ortaya çıkarılması önemli olduğunu belirtti. Kaya, "Genç Denizli çatısı altında Tiyatro Kulübü, Karikatür Kulübü, Geleneksel El Sanatları Kulübü ve Resim Kulübü gibi ücretsiz kulüplerimiz var. Bu kulüplerde gençlerimize hobi eğitiminin yanında akademik eğitimler de veriliyor" dedi.
Gençlere desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür eden Kaya, bu yıl yetenek sınavı grubunda bulunan 3 öğrencinin de istedikleri okullara yerleştiğini kaydetti.
Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavında birinci olan Furkan Sönmez ise, "2 yıldır Genç Denizli'ye geliyorum. Resme ya da diğer kulüplere ilgisi olan arkadaşlarımızın buraya gelmelerini ve kendilerini geliştirmelerini isterim. Buraya geldikten sonra tekniğimi geliştirdim ve daha iyi resimler çizmeye başladım. Bununda faydasını yetenek sınavında gördüm" şeklinde konuştu.
Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi'ni kazanan Hatice Akkuş, "Öğretmelerimin ve arkadaşlarımın resimlerimi beğenmesi resme olan ilgimi artırdı. Resim Kulübünün desteği ile sınavı kazandım. Genç Denizli bana istersek başarabileceğimi öğretti. Buraya gelecek olan arkadaşlar hiç pes etmesinler. İstemeleri çok önemli ve eğer isterlerse her şeyi başarabilirler. Bizler aile gibiyiz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN