Gaspçıyı sargı bezi ele verdi

Konak’ta lise öğrencisinin cep telefonunu gasp eden zanlı, yakalanmamak için üzerindeki tişörtü değiştirdi. Ancak kolundaki sargı bezini unutan zanlı, Yunus Timleri tarafından gözaltına alındı

Gaspçıyı sargı bezi ele verdi
İzmir'in Konak ilçesine balı İsmetpaşa mahallesinde geçtiğimiz 19 Eylül'de meydana gelen olayda, Narlıdere Arkas Teknik Anadolu Lisesi 3. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki İsmail Taner, okul çıkışı, evine doğru yürürken yanına daha önceden tanımadığı bir şahıs yaklaştı. Liseli genç, "Telefonun var mı? Bir yeri acilen aramam gerekiyor" diye soran şahısa telefonunu verdi. ancak, zanlı telefonu işi bitince liseli gence geri vermedi. Zanlı, ısrarla telefonunu geri isteyen Taner'e bıçak çekti. Korkuya kapılan Taner, zanlının elindeki bıçağı görünce olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Soluğu evinde alan talihsiz genç durumu anne ve babasına anlattı. İsmail Taner babası Şevki Taner ile birlikte Gürçeşme Polis Merkezi'ne giderek ifade verdi ve şikayetçi oldu. İsmail Taner, gaspçının eşkal bilgilerini polis ile paylaştı, zanlının esmer olduğunu ve kolunda sargı bezi bulunduğunu anlattı. İhbarı alan İzmir polisi olayla ilgili çalışma başlattı.

30 dakikada yakalandı
Polis telsizinden yapılan ihbar doğrultusunda harekete geçen motosikletli Yunus timleri ekipleri üzerindeki tişörtün rengi, kolundaki sargı bezi ve verilen eşkale uyan 22 yaşındaki gaspçı Burak Gül'ü yakalamak için harekete geçti. Timler, verilen eşkal ve kolundaki sargı bezinden yola çıkarak, üzerindeki tişörtün rengi farklı olmasına rağmen şüpheli bir şahsı Yenişehir'de gözaltına aldı. Yakalanmamak için tişörtünü değiştiren zanlıyı, kolunda unuttuğu sargı bezi ele verdi. İhbarın üzerinden 30 dakika geçtikten sonra zanlıyı yakalamayı başaran polis ekipleri büyük bir başarıya imza attı. Karakola getirilen zanlı, liseli geç tarafından teşhis edildi. Zanlının, cep telefonunu 50 lira karşılığında sattığı belirlendi. Mehmet Ali A. isimli iş yeri sahibi hakkında da 'suç eşyası satın alma' suçundan işlem yapıldı. Gasp edilen akıllı cep telefonu da polis tarafından müşteki Taner'e teslim edildi. Toplam 29 suç kaydı bulunan Gül, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
BİZE ULAŞIN