Pehlivanoğlu inşaat sektöründe büyüyecek

Ali Pehlivanoğlu,çalışma hayatının 50. yılını verdiği davetle kutladı. Gıda sektöründe devam etmeyeceklerini belirten Pehlivanoğlu, “Yolumuza inşaat sektöründe devam edeceğiz” dedi

Pehlivanoğlu inşaat sektöründe büyüyecek
İzmir'in köklü market zinciri Pehlivanoğlu ailesinin kardeş şirketlerinden Ali Pehlivanoğlu'nun sahibi Ali Pehlivanoğlu, çalışma hayatının 50. yılını, düzenlediği yemekli gecede kutladı. Hilton otel'de düzenlenen geceye, Ali Pehlivanoğlu'nun ailesi, akrabaları ve yakınlarının yanı sıra İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İTO Meclis Başkanı Rebii Akdurak, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, eski bakanlardan Hasan Denizkurdu, CHP İzmir eski milletvekili Mehmet Ali Susam ile İzmir'in iş ve basın dünyasından çok sayıda davetli katıldı. Gecede Ali Pehlivanoğlu, İTO Başkanı Ekrem Demirtaş ve kızları İrem ve Seren Pehlivanoğlu ile karşılıklı halk oyunları oynadı.

KARDEŞLERİMİN YANINDAYIM
Pehlivanoğlu market zincirlerinden ayrılarak kendi market zincirini oluşturan Ali Pehlivanoğlu, gelecek planlarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Gıda sektöründe devam etmeyeceklerini beirten Pehlivanoğlu, "İnşaat sektöründe büyümeyi planlıyorum. Kendi arsalarımızda inşaat işlerine başladık. Torbalı Ayrancılar'da 570 konutluk bir projemiz var. Alsancak'taki çalışmalarımız devam ediyor. Cumaovası'nda ve Karabağlar'da yeni projelerimiz olacak. Bundan sonra hayatımızı inşaat sektöründe devam ettireceğiz. Büyük kızım İrem, 3 yıldır İstanbul'da profesyonel olarak gayrimenkul işini sürdürüyor. Artık babası yapacak kızı satacak. Kardeşlerimle aramızda fazla bir kırgınlık yok, burukluk var. İnşallah zaman içinde onlar da geçer. Onların başarılı olması benim başarılı olmam kadar önemli. En ufak sorunlarında da yine yanlarındayım" dedi. Ali Pehlivanoğlu, 2010 yılında kendisini 14 saatlik ameliyatla sağlığına kavuşturan Prof. Dr. Münci Kalayoğlu'na teşekkür plaketi sundu. Plaketin ardından Ali Pehlivanoğlu, eşi Zerrin, kızları İrem ve Seren Pehlivanoğlu ile doktoru Kalayoğlu ile birlikte 50. yıl pastasını kesti.
BİZE ULAŞIN