KKTC’ye esnaf köprüsü kurulacak

İESOB, KKTC’deki esnaf ve sanaatkarlarla ticari, sosyal, kültürel işbirliğini geliştirmeye hazırlanıyor. İmzalanan ortak protokol ile kurumlar birbirlerine tecrübe ve bilgilerini aktaracak

KKTC’ye esnaf köprüsü kurulacak
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Esnaf ve Sanaatkarlar Merkez Birliği arasında ticari, sosyal ve kültürel işbirliğini anlaşması imzalandı. İESOB ile KKTC Esnaf ve Sanatkarlar Merkez Birliği'nin işbirliği altında gerçekleştirilen toplantı Kıbrıs'ta düzenlendi.

TECRÜBE VE BİLGİ PAYLAŞIMI
İzmir'den çok sayıda oda başkanı ve yöneticilerinin de hazır bulundukları toplantıya, Lefkoşa Milletvekili ve Ulaştırma eski Bakanı Hasan Taçoy da katılarak görüşlerini dile getirdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan KKTC Esnaf ve Sanatkarlar Merkez Birliği Genel Başkanı Kemal Altuncuoğlu, Türkiye'nin en büyük ikinci Esnaf Birliği'nin temsilcileriyle bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını söyledi. İzmir Birliği'nin farklı ülkelerdeki kurumlarla işbirliği protokolleri imzaladığını hatırlatan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ise, "Biz 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' prensibiyle, kendimizi geliştirerek ve Ahilikten aldığımız terbiye ile insanlara daha kaliteli hizmet vermeyi, topluma daha fazla katkı koymayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Kıbrıslı meslektaşlarımızla, gönüldaşlarımızla bir araya gelerek, iki kesimi güçlendirebilmenin zeminini hazırlıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN