Organları umut oldu

Organları umut oldu

İzmir’de bir otomobilin çarptığı motosikletin sürücüsü Umut Lüleci (24), 9 günlük yaşam savaşını kaybetti. Talihsiz gencin organları ailesi tarafından bağışlandı

  • Egeli Sabah
  • Pazar 02.10.2017
İzmir'in Karabağlar İlçesi Halide Edip Adıvar Caddesi Köstence Köprüsü yakınlarında 21 Eylül gece 03.00'da meydana gelene kazada 16 yaşındaki M.O'nun kullandığı 35 KA 3943 plakalı otomobil, kırmızı ışıkta bekleyen ve kuryecilik yapan Umut Lüleci idaresindeki 35 N 4961 plakalı motosiklete arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle yola düşen Lüleci ağır yaralandı. Ehliyetsiz olan sürücü M.O. ise olay yerinden kaçtı. Durumun haber verilmesi üzerine kaza yerine gelen sağlık ekipleri Lüleci'yi ambulansla Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Burada tedaviye alınan Lüleci'nin 9 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti. Otomobili kullanan ehliyetsiz sürücü M.O. gözaltına alınarak Eşrefpaşa Polis Merkezi Amirliğine götürüldü. Kazada yaşamını kaybeden Umut'un organları baba Şahan Lüleci'nin onayının alınmasının ardından bağışlandı. Organlarıyla başka hayatlara umut olan genç adamın motorcu arkadaşları ise onun hayatını kaybettiği hastanenin önüne gelerek eylem yaptı. Arkadaşlarının ölümüne neden olan sürücünün cezalandırılmasını isteyen Umut'un motorcu arkadaşları, "Motosikletlileri fark et. Unutma sende motosikletli birini tanıyorsun" pankartı açtı. Trafikte fark edilmeleri gerektiğini belirten, motorcular adına basın açıklaması yapan Mehmet Ergin, şunları söyledi: "21 Eylül gecesi arkadaşımız gece 03.00 gibi işinden evine dönerken caddesi üzerinde polis tespitlerine göre 160 kilometre hızla gelen otomobil frensiz bir şekilde çarparak arkadaşımızın ölümüne neden oldu. Biz bundan son derece muzdaribiz. Trafikte motosikletli sürücüleri fark etmeyen sürücülerden şikayetçiyiz. Hepimiz can taşıyoruz. Hepimizin annesi, babası, çocuğu var. Bu kadar ucuz olmamalı."

TOPRAĞA VERİLDİ
Umut'un motorcu arkadaşları açıklamanın ardından dağıldı. Hayata erken veda eden Umut Lüleci, öğlen vakti Basmane Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Pınarbaşı Mezarlığı'nda toprağa verildi.
BİZE ULAŞIN